| PorumbRodica1965 a întrebat:

Regatul lui Dumnezeu, -ce inseamna pentru Isus?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-aicum sa stii, din moment ce el nu a explicat. A spus ca e ca un margaritar de mare pret. Bun, asta inseamna ca are valoare, dar ce este? N-a zis. A mai spus ca semana cu un aluat pe care l-a luat o femeie si l-a pus in trei masuri de faina... Bun, si poti sa intelegi de aici ce inseamna regatul? N-ai cum. A mai spus ca seamana cu zece fecioare etc. Cum? Cum sa semene un regat cu niste fecioare? Deci, daca el nu a explicat, cum sa stim noi ce a insemnat pentru el regatul? Daca ne explica, stiam.

| PorumbRodica1965 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai citit versetele ce ti-le-am indicat.

| Ƨirenia a răspuns:

Casa?

| PorumbRodica1965 explică (pentru Ƨirenia):

Nu. Daca ai Biblie te rog sa citesti Daniel 2:44: Matei 4:23; Matei 6:9, 10.