| Mihai_Andrei_1980 a întrebat:

Richard Dawkins- recunoaste existenta Unui "Designer"?

11 răspunsuri:
| ioana1988 a răspuns:

Se pare ca da.

| sublime89 a răspuns:

Nu recunoaste. El e impotriva "intelligent design".

| AwaZoh98 a răspuns:

Evident!winking

| Mihai_Andrei_1980 explică (pentru AwaZoh98):

Richard Dawkins nu închide uşa unui "Designer"!
Il acceptă, punandu-I totusi niste condiţii, nu prea multe, ce-i drept: să nu aibă o carte sfanta, să nu I se aducă închinare, să ne lase să fim "atei" în continuare, să nu ne ia darwinismul :)))
Iată şi clipul, eu unul îl găsesc de-a dreptul "divin"...

http://www.youtube.com/watch?v=54IWFk2s8UI

| Rainbowling a răspuns:

Oh... pi asta-i o nimica toata!
Eu cunosc toata echipa noastra de designeri, si zau ca sunt cateva zeci si ii cunosc pe toti! Adica pe unii mai bine si pe altii mai putin!

| Mihai_Andrei_1980 explică (pentru Rainbowling):

Toata logica lui Dawkins se rezumă la: nu stim, nu avem nici o idee.
Ca sa vezi, Dawkins crede in Dumnezeu, in felul lui, cel putin crede in "Designer", asta nu e in stare sa realizeze cat de mult se contrazice.
Tare asta..."Inteligent Design" (dar nu Dumnezeu)!
Faptul ca Dawkins incearca in mod patetic sa manipuleze stiinta intr-un mod atat de jenant, arata ca respectul de care se bucura, in special pentru ateismul sau ridicol, nu poate veni decat din partea ignorantilor.
Tipul este îngrozitor de mediocru, previzibil, pe alocuri de-a dreptul idiot şi mereu contradictoriu.

| M25M a răspuns (pentru Mihai_Andrei_1980):

Culmea in "Ceasornicarul orb" considera ideea unui creator ca fiind eronata...

Faptul ca Dawkins incearca in mod patetic sa manipuleze stiinta intr-un mod atat de jenant, arata ca respectul de care se bucura, in special pentru ateismul sau ridicol, nu poate veni decat din partea ignorantilor.
Tipul este îngrozitor de mediocru, previzibil, pe alocuri de-a dreptul idiot şi mereu contradictoriu. ---- Oh, daaaa...laughing

| Rainbowling a răspuns (pentru Mihai_Andrei_1980):

Faptul ca tipul este previzibil nu inseamna nimic atata timp cat si Papa de la Roma este si mai previzibil si repeta aceleasi prostii vechi de 2000 de ani

| TrentonChase a răspuns (pentru M25M):

M25M pentru tine aveam respect...ma asteptam sa verfici informatia, nici mie nu imi place Dawkins da' e o minciuna ca el "aproba" Inteligent Design...clipul ala face parte din filmul Expelled (pseudostiinta pentru creationisti) si e editat la greu http://www.youtube.com/watch?v=Zwml4YW7l2U

| M25M a răspuns (pentru TrentonChase):

Ultimele doua paragrafe erau ale utilizatorului pe care le-am citat (bine am uitat sa pun ghilimelele) iar aprobarea lor este una evident ironica...