| IoanieCriminalul a întrebat:

Sa presupunem ca exista dumnezeu! Daca mor si ajung in rai ce faci acolo la vesnicie? Sunt chiar curios ce ii asa placut acolo cum tot zic crestini

20 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Din moment ce Creatorul Meu a inventat și orgasmul înseamnă că se pricepe la plăcere și am încredere maximă că a fi o etenitate cu Cineva infint în inteligență, creativitate, capacitate de a iubi va fi o aventură demnă de El.

| zurick a răspuns:

O sa te bucuri de Creator!

| sublime89 a răspuns:

Slujbe non stop rolling on the floor

| IoanieCriminalul explică (pentru sublime89):

Asta ii plictiseala nu placere laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Asa este.Sunt perfect de acord cu tine.

| sublime89 a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Pai exact, cum credeai ca eternitatea poate fi placere? E doar plictiseala fara sfarsit laughing

| IoanieCriminalul explică (pentru sublime89):

Mda prefer sa "ard in iad"decat sa ma plictisesc 4ever

Răspuns utilizator avertizat
| sublime89 a răspuns:

Pff laughing Ce basme ne spui tu aici, suna frumos, ingerasi, una alta. Dar sa il lauzi pe unu o eternitate ti se pare normal? E mai rau decat in Coreea de Nord, macar acolo mori laughing

| Exilee a răspuns:

Nici nu stii cat de mult iti doresc tie si la toata lumea sa ajunga in acel loc de fericire.

http://www.youtube.com/watch?v=WPQfVWyXTUs

Culege tot ce este bun si de folos din acest film :)

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Promisiunea biblică este că omul va trăi veşnic aici pă pământ, nu în cer. (Psalmul 115:16)
Acum gândeşte-te: cam de cât timp ai avea nevoie pentru a te face cunoscut cu toate domeniile de activitate existente în prezent? Dar dacă ai dori şi să excelezi în multe dintre ele? Pentru o minte dornică de a învăţa şi descoperi veşnicia se va dovedi o adevărată oportunitate.
Unii se mulţumesc doar cu ceea ce are de oferit viaţa asta ironizând pe baza promisiunilor biblice suprimându-şi astfel dorinţa naturală de a te bucura de viaţa şi a te dezvolta.

| Maxim96 a răspuns:

Raiul e o stare de satisfactie sufleteasca.
„Împărăţia lui Dumnezeu nu este mâncare sau băutură, ci dreptate şi pace şi bucurie în Duhul Sfânt" (Romani XIV, 17)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curiosii mor repede! Nu s-a demonstrat ca exista viata dupa moarte, dar pentru linistea sufletului nostru se presupune ca exista doua lumi de care tu ai auzit.Nu s-a intors nimeni din Rai sau din iad sa povesteasca cum e acolo si ce-au facut.Nu stie nimeni chestiile astea. Gandeste-te si tu la alte lucruri la care ai putea gasi un raspuns satisfacator pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună întrebare, să știi că nu m-am gândit.
Nu cred că e ceva perfect pe acolo, dar următoarea variantă de neocolit e iadul, unde se spune că o să arzi pentru o eternitate și chinul nu se va sfârși. Se poate spune că te obișnuiești, dar asta nu mai contează.
Așa că raiul devine unica soluție. Chiar dacă te plictisești acolo, măcar nu capeți arsuri.
Deși... temperatura din cer e mai mare decât cea din iad. Am văzut într-un meme, dar nu mai stau să îl caut -.-.
Ca și când ai alege: ori trăiești la orfelinat, ori pe străzi -.-.

| Mikhtarian a răspuns:

Raiul este locul unde totul este perfect si frumos.
Ceea ce ar trebui sa faca aici un om fara de pacat,se presupune ca sunt multe gradini, si de toate fiecare are omul grija.
Omul are grija de copaci, ca sa-i dea fruct, va trai ca pe pamant, doar fara de pacat.

| Ironicnαme a răspuns:

Priveşti judecata... De fapt te păcăleam. Stai şi bei bere, că deh... Viaţa în rai e bună.

| madalina00 a răspuns:

Sa presupunem prin absurditate ca exista dumnezeu! In rai ar fi foarte plictisitor dar in iad ar fi adevarata distractie : bautura, muzica, petreceri, dezmat laughing Asa ca e mai bine in iad.

| codrut a răspuns:

Iti dai seama ce fain ii in rai pentru o vesnicie: N-ai voie sa asculti numa muzica de ''suflet'', n-ai voie sa faci sex, n-ai voie sa dai petreceri, sa bei, n-ai voie sa faci o caterinca, in schimb in Biblie scrie ca trebuie sa-l glorifici pe Dumnezeu in rai pentru totdeauna. Abia astept!

| lilith666 a răspuns (pentru codrut):

Si eu debia astept