| Smecherul_Cristi_1997 a întrebat:

Salut, am avut un vis ciudat. Am visat-o pe mama mea spunandu-mi ca o sa moara peste 9 ani. Ce inseamna asta? (sper sa nu fie adevarat).

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

E doar un vis, fără nici o legătură cu realitatea. Nu înseamnă nimic.

| ania a răspuns:

Cred că e un vis de la satana, care vrea să aducă frică în familia voastă. Prin semănarea fricii dobândește putere în viața oamenilor.
Mai bine roagă-te--Mântuitorul meu Iisus Hristos, îmi dăruiesc viața mea Ție, îmi cer iertare pentru toate păcatele mele(...)și primesc iertare pe care ai cîștigat-o cu sângele Tău.Mâ pun sub protecția sângelui Tău, te declar pe Tine stăpân peste viață și moarte în familia mea, reping acest vis și -l declar fără nici o putere.Noi aparținem Mântuitorului!

| LoveSleep a răspuns:

Și eu când m-am luat de un căcat de câine ai zis că sunt idiot.

| Mayhem666 a răspuns:

Si eu am visat acum cativa ani ca sora mea o sa cada intr-o prapastie in timp ce inalta un zmeu si dupa ce cade o sa fie mancata de rechini, iar acum 15 minute s-a pus in pat sa doarma, deci este in regula, nu a patit nimic. Am niste vise ciudate. Visele nu au legatura cu realitatea, deci stai linistit.

| seth2016 a răspuns (pentru Mayhem666):

Daca visul e adevarat, sora cazand intr-o prapastie reprezinta dorinta ta de a scapa de sentimente neplacute atunci cand pierzi. Zmeul reprezinta dorinta ta de a fi in top, de a reusi mereu. Zmeul este ambitia ta si dorinta de a pastra controlul. Daca pui acum visul in contextul in care erai atunci o sa-l intelegi mai bine happy.

Si am terminat de interpretat vise in seara asta ca m-a apucat somnu' laughing.

| OoBunnyoO a răspuns:

O singura data mi s-a intamplat sa mi se adevereasca un vis in care cineva mi-a complimentat sprancenele. In aceeasi zi, am auzit acelasi compliment identic. Numai ca in visul meu fusese facut de un pitic negru, iar in viata reala fusese facut de o tipa de 1, 80.

Pe langa visul mirobolant de mai sus, eu visez sfarsitul lumii aproape in fiecare noapte. Dupa 20 de ani nu mai ma trezesc in fiecare dimineata spunandu-mi "Surpriza! Lumea inca se invarte!".

Prin prisma acestor experiente, nu iti pot spune ca visele nu se pot indeplini. Insa in 99% dintre cazuri nu inseamna nimic. Pur si simplu este modalitatea creierului de a selecta informatia relevanta dobandita pe parcursul zilei si de a reflecta anumite temeri si griji.

| vocea a răspuns:

Pretuiesti mama mai mult asta inseamna bucurate de toate momentele cu ea

| TrăieşteClipa a răspuns:

Peste 9 ani o sa stii raspunsul.

| Divy a răspuns:

Incert, improbabil..visele reflectă temeri, griji, dorințe și trăiri.
Dacă se întâmplă sau nu, asta e pentru că așa a fost voia Tatălui, doar pentru cei ce cred și se roagă lui altfel sunt înșelări menite să te ademenească

| seth2016 a răspuns:

Mama intr-un vis semnifica propria intuitie. Cifra 9 semnifica in cele mai multe cazuri sfarsitul (the end).

Faptul ca moare (peste 9 ani) semnifica teama ta de a pierde simtul intuitiei sau de a nu mai putea folosi intuitia. Probabil crezi ca asta inseamna sfarsitul si ca nu vei mai putea lua decizii bune.

Cand dormi creierul tau incearca sa rezolve probleme. Uneori reuseste. De data asta nu pare sa fi reusit. Frica nu dispare asa simplu.

Intuitia te ajuta mereu si ar trebui sa ai incredere in ea. Deciziile luate intuitiv sunt cele luate pe baza experientei tale.

Probabil te afli in fata unei situatii noi si nu mai poti folosi intuitia (partea emotionala a creierului tau).

In cazul asta trebuie sa folosesti ratiunea. Din pacate creierul rational functioneaza mai incet si ca sa functioneze bine ii trebuie informatii.

Ca sa iei decizii bune in viitor incepe mai intai cu stransul informatiilor. Pune apoi in balanta partile bune si partile rele (avantaje si dezavantaje). Consulta-te cu parintii, cu prietenii. Apoi poti lua o decizie buna.

Bafta!

| FaraNume1245 a răspuns:

E adevarat. Visele sunt 100% adevarate, de fiecare data. Nu ai patit sa visezi unicorni sau alte d-astea?