| denisTiky a întrebat:

Cine poate sa imi exlpice un vis pe care l-am avut? Era foarte ciudat, am visat ca eram cu niste baieti pe un fel de campie, si putin mai departe era un drum drept si un gard, de unde venea Iisus Hristos. Si nu, nu glumesc, pe acel drum venea El si eu ma temeam foarte tare, nu stiu din ce cauza, si tot timpul cand venea mergeam intr-o incapere care seamana cu camera mea din realitate si aveam o perdea dupa ceare ma ascundeam sa nu ma vada cand venea sa ma caute, odata eram in acea camera si el a venit impreuna cu niste preoti care tot incercau sa il convinga ca nu sunt acolo si ca sunt in alta parte, dar intr-o zi, m-am ascuns prea tarziu si m-a vazut, eu am inchis usa de la camera mea(acolo ma bagam tot timpul din cauza ca stiam ca nu o sa ma caute acolo) si El a venit si dadea cu ceva in peretele de la camera si facea un fel de gauri lunguiete prin care ma vedea si imi tot zicea la fiecare gaura: "te-am gasit ". Nu stiu de ce dar eu eram cel cautat de Iisus si tot timpul imi era frica de El. Nu imi facea nimic, doar ma lua pur si simplu in brate, ma ridica deasupra capului Lui si cum ma tinea cu degetele mi le baga in coaste si ma gadilam foarte tare. Suna cam prostesc ceea ce va spun eu aici dar asa a fost visul, e 100% asa cum va povestesc, nu inventez absolut nimic. Odata l-am intrebat ce vrea de la mine, de ce nu imi da pace, ma gandeam ca poate este suparat din cauza ca El a fost chinuit si acum vrea sa ne chinuiasca si pe noi... Nu intelegeam ce are cu mine. Dar odata dormeam si a venit la mine si m-a trezit, dupa care am mers intr-un loc unde era o camruta mica cocotata pe niste stalpi. In acea camera era un baiat care dormea si Iisus ii spunea la baiat sa se trezeasca ca are de mers cu el nu stiu unde, baiatul s-a trezit dar dupa nu mai tin minte ce s-a intamplat.

P.S: de cand ma stiu nu am mai vistat cu Iisus sau cu ceva sfinti, pana acum aveam doar vise normale cu tot felul de intamplari.

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Un musulman nu-l va visa niciodata pe Iisus deoarece el a fost indoctrinat cu altceva.

| denisTiky explică (pentru xerxes1):

Da nu sunt musulman (=

| sabin89 a răspuns (pentru denisTiky):

Nu a spus că tu eşti musulman, a spus în principiu.

| denisTiky explică (pentru sabin89):

Si de ce m-ar interesa...

| denisTiky explică:

1 la mana, nu am biblie, 2 am 12 ani si nu am tinut in viata mea post si nici nu stiu ce e acela, 3 nu vreau sa ma pocaiesc, nu stiu ce inseamna si nu am niciun membru al familie pocait la care sa ii cer sfaturi sau ceva, nici nu m-ar lasa parintii, problbil ar crede ca am innebunit vazandu-ma ca stau sa ma rog cu saci de cenusa pe cap sau cum ai spus tu acolo... Deci imi pare rau dar, nu m-ai ajutat. Eu am intrebat doar ce inseamna nu ce trebuie sa fac...