| Anonymus98888 a întrebat:

Salut,credeți in Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știu că există. Și cred in el mai mult decât in mine și ori și cine pe pământul ăsta. Viațaa mea îi aparține numai lui Dumnezeu.

39 răspunsuri:
| Scotianca a răspuns (pentru Scotianca):

Psalmii 24:1-3
Psalmul 24
Al lui David. Un psalm.
1 Al Domnului este pământul cu tot ce este pe el,
lumea şi locuitorii ei,
2 căci El l-a întemeiat pe mări
şi l-a întărit pe râuri.

3 Cine se va sui pe muntele Domnului?
Cine se va ridica până la locul Lui cel sfânt?
Acolo scrie ca tot pamantul este al sau, toata planeta inclusiv locuitorii sai deci mai ai de citit, Ray happy

| Scotianca a răspuns (pentru Anonymus98888):

Permite-mi sa-ti arat ceva despre cultul Crestin Ortodox
https://www.youtube.com/watch?v=C9EW3KeX1UE&ab_channel=FaraCompromis
Din acest motiv este esential sa citim Biblia deoarece multa lume se afirma ca sunt crestini si ca il urmeaza pe Dumnezeu dar nu toti is ceea ce par a fi.

| Scotianca a răspuns (pentru mODIN):

Din cauza ca lumea nu a ascultat niciodata de Dumnezeu, intr-un timp Dumnezeu a permis Fiilor sai(ingerii) sa conduca lumea de aceea sunt multe religii. Dumnezeu a impartit natiunile una la cate un fiu deal sau sa o modereze si Israel asa cum zici tu era partea lui Yahweh. El a dorit ca poporul sau sa mearga la gentili(celelalte natiuni) si sai scoata din paganism dar acest fii ai lui Dumnezeu au ajuns corupti si inloc sa guverneze peste oameni au inceput sai inrobeasca si sa se creada ei zei, s-au bagat si peste israel si ia corupt pe Israeliti iar acum lumina nu mai vine din Israel ci de la gentili (celelalte natiuni) Dumnezeu isi doreste sa-si ia toata proprietatea inapoi. De aceea lumea e asa cum e, fiecare natiune este sub o dominatie ostila si este esential sa se predice Biblia ca acei oameni sa iasa din captivitatea acestor entitati corupte. Cred ca poti vedea si tu asta ca oriunde in lume exista curvie, adulter, crime, violuri etc. Daca un popor ar recunoate ca au o problema si ar urma sfaturile din Biblie, acea entitate ostila si-ar pierde puterea peste aceea natiune.

| Scotianca a răspuns (pentru mODIN):

Da mi-a dat block dar dolream sa-i dau un raspuns oricum si singura modalitate de a face asta era sa dau un reply normal. Sunt inca noua pe acest site. big grin

| mODIN a răspuns (pentru Scotianca):

Si pe mine ma are la block. Nu prea ii place oamenii care il contrazic laughing

| RAY a răspuns (pentru mODIN):

Incepi cu vrajeli cu mine

| Scotianca a răspuns (pentru mODIN):

Asa se parebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.