| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste rugaciuni puternice de indeplinire a dorintelor? Va rog am mare nevoi.

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Spune lui Dumnezeu ceea ce ai pe suflet si el te va asculta.Matei6:6-8

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cele mai puternice rugaciuni sunt acelea pe care le rostesti din toata inima, si vorbesti cu Dumnezeu ca unui Tata. Incearca sa citesti si cate un Psalm, sa iti imbunatatesti modul de a vorbi, comportament, sa faci fapte bune.

| RAY a răspuns:

Ambitia,determinarea,vointa nu cersitul divin

| albaKiara a răspuns (pentru RAY):

La mare necaz si cel mai ateu se va ruga lui Dumnezeu.

| sublime89 a răspuns (pentru albaKiara):

Ca asa vrei tu? laughing

| amuzanta a răspuns (pentru sublime89):

Vad ca tu comentezi mult la categoria asta daca tu nu crezi in Dumezeu asta este nu mai comenta si nu mai pune vorbe astia noi credinciosilor pentru a ne dezbina vezi-ti de necrezutul tau si taci din gura pacatosule!

| sublime89 a răspuns (pentru amuzanta):

Cine te mai crezi si tu? laughing Vai vai, cate aroganta tipic crestina din nou. Eu scriu unde vreau si ce vreau. Nu e treaba ta.

| robby212 a răspuns (pentru sublime89):

Nu pentruc a asa vrea ea, ci pentru ca asa este.

| sublime89 a răspuns (pentru robby212):

Vai dar ce bine stiti voi ce fac ateii la necaz laughing Ii monitorizati pe toti?

| robby212 a răspuns (pentru sublime89):

Da.Vreo problema?

| RAY a răspuns (pentru albaKiara):

Depinde la care dumnezeu

| amuzanta a răspuns (pentru sublime89):

Pai daca scrii ceva nu scrie numai sa te afli in treaba, nu crezi nu crezi, asta este vezi-ti de treaba ta si gata nu mai raspunde la aceasta categorie ca nu te reprezinta

| sublime89 a răspuns (pentru amuzanta):

Pai cum sa nu ma reprezinte? Ateismul combate religia, deci are legatura cu toate religiile lumii. Ar fi foarte convenabil pentru voi crestinii sa nu dezbateti nimic cu niciun ateu pe aici, asa-i? laughing Dezbaterile sunt bune, sa stii. Lipsa lor ar fi o problema. Atat timp cat sunt civilizate, normal.

| amuzanta a răspuns (pentru sublime89):

Hia gata ca deja ma enervezi, imi fac pacate cu tine

| sublime89 a răspuns (pentru amuzanta):

E enervant sa n-ai argumente, asa-i? Si "doamne fereste", nu vreau sa-ti faci pacate laughing

| amuzanta a răspuns (pentru sublime89):

Hai gata Nelu'' ca nu am chef sa ma enervez cu un necredincios ca tine, hai pa

| sublime89 a răspuns (pentru amuzanta):

Pa pa, mi-a parut bine laughing

| amuzanta a răspuns (pentru sublime89):

Razi ca prostu' la poarta noua! Sincer

| marinelpop a răspuns:

Dumnezeu nu ascultă toate rugăciunile. Cum putem deci să ne rugăm lui aşa încât să fim siguri că rugăciunile noastre vor fi ascultate? Oamenii fideli din trecut ale căror rugăciuni au fost ascultate de Dumnezeu s-au apropiat de El cu sinceritate şi cu o atitudine corectă a inimii. Ei au avut credinţă şi au dovedit-o prin lucrări bune. Putem fi siguri că şi în prezent Iehova îi va asculta pe cei care se apropie de el în felul acesta.

| amuzanta a răspuns (pentru marinelpop):

Toate rugacinuile noastre sunt ascultate.Dar nu trebuie sa bolborosim numai ca sa scapi de rugaciune si sa te culci.Trebuie sa pui valoare pe cuvintele care le spui!