| Enderman a întrebat:

(Sunt Crestin) Intrebarea asta este pentru Satanisti va rog sa nu credeti ca am ceva cu voi dar ce va face sa credeti in Satan (inca odata sa nu va suparati sau sa credeti ca am ceva cu voi dar vreau si eu sa stiu).

30 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

In mod paradoxal... Biblia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Pai, in mod paradoxal, nu biblia, ca ei nu au Biblia la baza au si ei scrierile lor vezi de exemplu AL Jilwah

| OOOLEOOO a răspuns:

Satan este un Zeu.
E ca si cum ai intreba
''ce te face sa crezi in Krishna?''
sau
''ce te face sa crezi in Yhwh?"

Raspunsul e simplu:
Convingerea religioasa.

| RAY a răspuns:

Eu nici nu cred ca exista satanisti si doar copii care nu au habar de cea ce sunt cauta afirmare sau ceva cool

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Din nou faci o remarca aiurea ray

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde sunt satanisti astia, zi-mi un om matur care e satanist?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cunos cu satanist spiritual de 23 de ani, tipul nu e roman dar locuieste in Spania, e unul din fondatori JoS Romania.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Au mai multe chinuri in iad bonus

| Scarbo a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Au suferit destul :
Creștinii au avut libertatea de a dicta, fără a întâmpina nici un fel de rezistenţă, ceea ce ei cred că Satanismul înseamnă. Pentru a realiza asta, adevărul trebuia să fie distrus. Biserica Catolică (originala biserică creștină și locul de unde au evoluat toate celelalte secte creștine), au torturat până la moarte milioane de bărbați, femei și copii inocenți în cele mai atroce feluri, în timpul "Inchiziției". Unii dintre copiii care au fost arși de vii în așa-numitele "cuiburi vrăjitorești" avea chiar și doi ani.1
Şi în Transilvania au avut loc procese ale vrăjitoarelor. Primul care a instituit acest lucru a fost principele Mihai I Apafi. Astfel, primele procese de vrăjitoare s-au derulat în secolul XVI-lea, 25 dintre ele petrecându-se în orașele Cluj și Dej. Unul din cele mai lungi procese transilvănene s-a dezbătut la Sibiu, şi datează din anul 1718 şi se întinde pe o perioadă de peste trei ani. În anul 1730 Tóth Borka din localitatea Sarollyan a fost condamnată la moarte şi arsă pe rug la Carei, iar în anul 1745 vrăjitoarele Rekettye Pila și Varga Anna din comuna Csaszló, au fost interogate și supuse la chinuri groaznice, condamnate la moarte și arse pe rug în oraș. Procesele vrăjitoarelor pe teritoriul Transilvaniei au fost interzise în 1768 de împărăteasa Maria Terezia.

Unele surse sustin că, în timpul veacurilor de persecuţii religioase, nu mai puţin de nouă milioane de femei au fost ucise ca vrăjitoare, cifră cu mult mai mare decât HOLOCAUSTUL. În aceeaşi perioadă au murit şi aproximativ 40.000 de bărbaţi acuzaţi de aceleaşi practici.

Parerea mea este ca iadul e nimic pe langa ce le-au putut face crestinii bietilor oameni, si unde dracu este Dzeu?
Ce legatura au avut saracii copii cu aceste chestii?
Tortionarii, banuiesc c-au ajuns in rai nu?

Vânatoarea de vrăjitoare a ajuns și în Lumea Nouă. Procesele vrăjitoarelor din Salem sunt cele mai cunoscute. Prima învinuire s-a făcut la data de 1 martie 1692. Peste 150 de oameni au fost arestați și întemnițați, cu mult mai mulți acuzați care nu au fost urmăriți formal de autorități în multe orașe din zonă: Salem Village, Ipswich, Andover, ca și în orașul Salem. Ultimul proces a unei vrăjitoare a avut loc în primăvara anului 1693, dar mulți din persoanele întemnițate au fost eliberate abia în primăvara anului următor.

Decapitarea vrăjitoarelor era o practică frecventă în Europa secolelor XIV-XVIII. Ultima persoană considerată vrăjitoare și decapitată în Europa a fost Annei Goeldi, executată în 1782, în Elveția.

Într-o regiune din Franţa, peste 600 de femei au recunoscut că au avut relaţii sexuale cu demoni. Ca urmare a unor asemenea situaţii absurde, asezări întregi au fost depopulate de femei. Nici chiar copiii acuzatelor nu erau scutiţi, ei fiind chinuiţi pentru a depune mărturie împotriva mamelor lor, fiind acceptate chiar şi depoziţiile unor copii de 3 ani! Interogătoriile vrăjitoarelor urmau proceduri standard, stabilite prin Malleus Maleficarum. Ele erau dezbracate, li se rădea tot părul de pe corp şi apoi erau întepate cu ace lungi şi ascutite, crezându-se că astfel „stigmatele" diavolului vor ieşi la iveală. Pe zonele genitale si pe sâni, acuzatele erau arse cu fierul rosu, aceste zone erogene exercitând o atracţie specială asupra călăilor.

Ce vina au avut copiii in cazul asta a?
Mi-e scarba de oameni ca tine...

| Enderman explică (pentru Scarbo):

Hoo frate tu ai religia ta crezi in religia ta eu nu am nimic cu tine si nici tu nu ar trebui sa ai ceva cu mine ca doar nu eu am ucis oamenii aceia daca eram eu conducator mare lasam sa traiasca toti in pace

| Scarbo a răspuns (pentru Enderman):

Acel raspuns nu e doar pentru tine, ci pentru toti crestinii. De ce va credeti asa superiori tuturor? Voi venerati un Dzeu-vampir, care nu face nimic altceva decat sa se joace cu sufletul vostru, citeste ce am scris mai sus despre originile satanismului. Inca ceva in conceptia satanistilor Satan nu este o singura persoana, este o rasa, asa cum si rasa noastra se numeste om. Nu sunt satanist, sunt ateu, ceea ce fac eu este doar sa apar adevarul.

| Enderman explică (pentru Scarbo):

Eu unul nu ma cred superior fata de nimeni eu imi urmez religia si pace buna

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Scarbo):

Nici nu ma cunosti si ti-e scarba, e bine, am mai fost mancat si de altii si cand eram in gura lor, acum sunt in a ta, am facut pe mine de frica, si de aceea le put gura de la o posta departare si nici nu mai scapa de miros

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai intalnit tu vreun satanist? laughing Eu n-am intalnit si nu cred ca exista asemenea scrantiti.

| Enderman explică (pentru anonim_4396):

N-am intalnit darr am auzit despre ei

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba exista, chiar daca nu ai intalnit.

| Scarbo a răspuns:

Uite originile Satanismului Spiritual:

Religiile originale, acum cunoscute ca și "Satanism" (apropo, "Satan" înseamnă "inamic" în ebraică), au fost toate centrate pe ceea ce este cunoscut ca și "Magnum Opus" sau ca "Marea Lucrare". Acela care este cunoscut drept "Satan" este în fapt adevăratul nostru Zeu Creator. A fost împiedicat de către ceilalți Zei să își termine lucrarea cu omenirea, aceea a divinizării ei. Dumnezeirea/divinizarea înseamnă perfecțiune fizică și spirituală.

Șarpele poate fi observat peste tot în relicvele și construcțiile antice. Șarpele a fost ținut sacru în toate ariile lumii antice. Satan este Zeul Ea, cunoscut şi ca ENKI, unul dintre primii Nefilimi care au aterizat pe planeta noastră și care a pus bazele primei civilizații. În mitologia Sumeriană, simbolul lui Enki a fost întotdeauna șarpele.

http://4.bp.blogspot.com/......hCobra.gif

Șarpele reprezintă ADN-ul, forța vitală și Kundalini și a supraviețuit ca o emblemă a medicinii umane și veterinare, unde simbolizează viața și vindecarea. Acest simbol sacru a fost profanat și blasfemiat, numai de când iudeo/creștinismul a intrat în scenă.

http://4.bp.blogspot.com/......00/AMA.gif

Fiecare dintre noi suntem familiarizați cu termenul "căzut" (vezi "îngeri căzuţi"). Acest termen a folosit din abundență de către clerul creștin, atunci când făceau referință la Satan și Demonii Sai. În adevăr, "căzut" se referă la Șarpele Kundalini (care a fost întotdeauna asociat cu Zeul nostru Creator, Satan), șarpe care s-a prăbușit în întreaga omenire și care acum zace în stare latentă la baza coloanei vertebrale. Datorită acestui fapt, omenirea operează la momentul de față la un nivel scăzut de înțelegere spirituală. Abuzuri nepăsătoare la adresa copiilor și a animalelor, războaie fără rost, brutalitate și corupție interminabilă sunt toate un rezultat a prăbușirii Șarpelui Kundalini.

http://1.bp.blogspot.com/......0/Tree.gif

"Pomul Vieții", concept care a fost furat din anticele religii păgâne și care a sfârșit în cartea biblică a Genezei, a fost prezent în multe părți ale lumii antice în frize pe pereții templelor și în unele morminte. "Pomul Vieții" este de fapt o mapă a sufletului uman. Tulpina este coloana vertebrală iar ramurile sunt circuitele prin care curge Chi-ul (bioelectricitatea).

Șarpele Kundalini este elementul care împuternicește sufletul, invocând toate stările de super-conștiință, cunoscute ca "samadhi". "Zeul-Soare" este în adevăr sfera cu Chi (bioelectricitate) condensat, care este circulată prin vizualizare prin fiecare Chakră (Zeu) în parte, cu scopul de a întări și purifica sufletul, în cadrul unor meditații specifice. Acesta este primul stagiu al Magnum Opus-ului.

Mai sunt multe de scris, crede-ma satanismul mi se pare cea mai ampla religie a acestei lumi.

- Satanismul nu este o invenţie creştină
- Satanismul a apărut înaintea Creștinismului, precum și a celorlalte religii.
- Satanismul nu este despre sperietori, spiriduși, vampiri, monștrii de Halloween sau alte entități asemănătoare.
- Satanismul nu înseamnă ''diabolic''.
- Satanismul nu este o ''reacție'' la creștinism.
- Satanismul nu este creația lui Antor Szandor LaVey.
- Satanismul nu înseamnă și nu este despre moarte.
- Satanismul Adevărat este despre evoluția și împuternicirea omenirii pentru a ajunge asemenea Zeilor, precum a fost intenția Tatălui nostru Creator, Satan.

| svartirhimnar a răspuns:

Dacă x crede în Satan, înseamnă că e convins şi de existenţa lui Dumnezeu.

| BogdanVasc a răspuns:

Si tu esti un zis crestin fara cultura. Daca ai fii crestin, ai fii stiut ca Satan este mentionat si in biblie. Inclusiv Lucifer.

"Dar Satana a intrat în Iuda, zis şi Iscarioteanul, care era din numărul celor doisprezece."
Luca 22:3

| Enderman explică (pentru BogdanVasc):

Stiu
dar ma refeream de ce il slujiti

| BogdanVasc a răspuns (pentru Enderman):

Satanisti =/= atei. Eu cel putin nu cred in Dumnezeu, deci nici in Satan(a), deci nici in satanisti. Mi se pare o grupare impotriva lui Dumnezeu.

| BlackSulphur a răspuns (pentru BogdanVasc):

Nu suntem impotriva lui dumnezeu, nu credem in astfel de divinitati (dumnezeu, allah, yahweh etc.). Suntem impotriva oricarei religii ce ne sfideaza doar din cauza prejudecatilor. In general ne vedem de treaba, pana cand simtit nevoia de a ne razbuna... Nu suntem niste varcolaci insetati de sange care nu au ce face cu viata lor!

| Enderman explică (pentru BlackSulphur):

Aha mersi is copil ma pacalesc repede cu filmele acum m-am lamurit eu credeam ca daca va supara cineva il ucideti pe loc fara a gandi

| kira30 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Dar varcolacii nu sunt insetati de sange...

| BlackSulphur a răspuns (pentru kira30):

... My bad.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanVasc):

Alt cretinoloid! Bai papandaule ala e satanist modern nu ii baga pe toti in aceasti oala! Sau stai naibii in bannca ta daca esti tamp!

| BogdanVasc a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi vorbim la prezent, religia si satanismul prezent (adica cel modern). Mergeti la "Istorie" pentru satanismul vechi.
WOTJ

| BogdanVasc a răspuns (pentru BlackSulphur):

Ce zici tu nu e ateism?

| BlackSulphur a răspuns (pentru BogdanVasc):

Nu, noi avem demoni. Noi ii vedem ca fiind doar niste entitati mult superioare noua.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogdanVasc):

Ma Sandele mai sunt satanisti traditionali cu carul!