| Mihai2892 a întrebat:

..Am si eu o problema. sad Acum cateva luni mi-am cunoscut verisoara de gradul 2 pentru prima data si...ne-am indragostit iar acum avem o relatie dar tot ne temem ca e pacat si nu vom fi acceptati. Unii zic ca nu e mare lucru, altii ca e mare pacat.Eu o iubesc enorm si nu stiu ce sa fac, oricum daca va trebui sa ne despartim vom suferi enorm. sad Chiar este un pacat asa de mare?sad

15 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tu faci misto, nu?

P.S: daca e serios, atunci, o sa asculti ce iti zice inima sau pe un nene imaginar(Dumnezeu)?

| MMihai a răspuns:

Verișoară de grad 2, este rudă de grad 6, iar opreliște merge până la rude de grad 4, dar la nevoie mai se acceptă și relații între rude de grad 4, deci între veri primari.
Tânăra nevastă a unchiului tău, îți este teoretic, tot rudă de grad 4, dar poți face o echipă de fotbal cu ea, că nu sunteți rude de sânge.
Nu este teribil de indicat, să fie relații între rude de grad 6, dar legal nu sunt probleme.

| Maidanezul a răspuns:

Parca am mai intilnit aceasta intrebare.De acest lucru sunt sigur. Vezi si tu gradele de rudenie si din cite stiu pina la gr 4 inclusiv nu se accepta. Sunt convins ca si tu stiai banuiesc si ea la fel.Deci o cam faceti de capul vostru si acum ce ai dori sa traga altul ponoasele. Pina si bunicul juninca cind intra in calduri, o ducea in alt sat la maritis, sa nu fie cosanguina cu rudele de gradul 2. Pina si ciinii cind erau la mine la bloc nu se amestecau cu verisoarele lor. Cela mai bine va lasati pagubasi, fuga la Biserica -->spovedit -->inhamat la Canon--->impartasit.O sa zici ca Biserica este troglodita si veche de 2000 de ani ce stie Preotul din terfeloagele lui ce este aia dragoste si sex.Da fuga la un doctor si o sa primesti explicatii stiintifice si o sa te avertizeze, ca urmasii tai or sa aiba certificat de handicapat. Iata cum se adevereste ce spune Biblia ca pacatele parintilor cad pe copii Concluzie Biblia are dreptate.cu.e.d

| negru30 a răspuns:

Ffffff mare

| DorelSudoru a răspuns:

Poi voi esteti rudelaughing, da' merge ca zeu asta parca era cu iubirea

| anka89 a răspuns:

Cunosc cazuri de acest gen si tot ceea ce au facut, adica stii tu cum trebuie sa te duci sa iti citeasca nu stiu ce slujba un preot, asta eu facut aceia pe[e care ii stiu eu.Acum nu stiu daca mai e si altceva.
Au 2 copii de 24 respectiv 27 de ani si nu au nici un fel de problema.Acum nu stiu, vezi ce ai sa faci

| wolder a răspuns:

In dragoste si in razboi totul e permisbig grin
Asta e! Va iubiti! Nu conteaza nimic altceva!

| GeorgiavonPutzifer a răspuns:

sigh Of...Eu una nu cred ca e pacat atat timp cat voi va iubiti si sunteti fericiti. Si daca lumea o sa fie impotriva voastra [ si sunteti majori] eu v-as sugera sa plecati si sa fiti fericiti!
Nu renuntati la iubirea voastra pentru nimic in lume!

| Maidanezul a răspuns (pentru GeorgiavonPutzifer):

Bubule vezi ca sunt cosanguini si or sa faca copii handicapati, mai da si tu drumul la TV

| GeorgiavonPutzifer a răspuns (pentru Maidanezul):

laughing Doamne cat m-a bine dispus felul in care ai formulat raspunsul! laughing

| Maidanezul a răspuns (pentru GeorgiavonPutzifer):

Bubule stai ca asa face pe cuvint nu glumesc si este adevarata chestia, nu ai vazut ca sunt unii netrebnici care se casatoresc verii intre ei sa dea averea in neam, daca vezi ce copii au scuipi in sin Si ramii neinsurat

| GeorgiavonPutzifer a răspuns (pentru Maidanezul):

Anyway...eu sugerez ca ei sa se iubeasca in continuare!

| Cosmin162749 a răspuns:

Ce ma? te-ai indragostiit de vara ta? asta e

| Mihai2892 explică:

E verisoara de gradul doi,mai, cosbos1, nu e verisoara primara, de sange...

| sarah99 a răspuns:

Nu e asa rau. dar...e un pic anormal.