| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. De ieri vorbesc pe Instagram cu o fată foarte frumoasă din Iran, e chiar de treabă cred și super drăguță. Mie mi-e frica sa nu mă îndrăgostesc căci mi se întâmplă când mi se pune pata. Ce părere aveți sa continui sa-i mai scriu sau cu siguranță n-am nici o șansă? Ar mai fi o întrebare, de ce acte am nevoie pentru a pleca in Iran și cât costă biletul? Sigur acum glumesc cu întrebarea asta insa doar as vrea sa mă informez, la anii mei sunt cu capul in nori, in plus știți ce religie strictă au... funda celui mai bun răspuns, nu știam ce categorie să aleg.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa sa te indragostesti de o musulmanca extremista.
Din pacate, oamenii fug din Iran si tu vrei sa te duci acolo, unde se omoara pe capete?
Mai citeste ce se intampla acolo cu musulmanii si ia-ti gandul de la o musulmanca!
Avem fete in Romania si toata Europa, cat nu ai tu fire de par in cap.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când mi se pune pata. Dacă ți se pune, eu zic să continui. Pașaport. Costul îl poți afla pe Vola.ro. Nu toți au această religie strictă acolo. Iar dacă ai o pată pusă bine, poți schimba religia.

| Alex980078 a răspuns (pentru sadrian46):

Super, dar și eu eram hight ca dumneata când scriam

| anonimg a răspuns:

O fată ca aceasta nu prea se bucură de libertate. Ea este condusă de părinți, frați, rude, care sunt extremiști. Poate că aceștia nu vor intra cu avionul în casa ta; dar tot te vor găsi.
La fel ca și romii, musulmanii nu vor să își mărite fetele cu altcineva de altă religie. Nu prea există exemple care să mă contrazică; sau sunt extrem de rare. Musulmanii, de orice popor ar fi ei, sunt extremiști. Trebuie să îți schimbi religia, să te circumcizi, și să trăiești ca ei.
Musulmanii sunt răi și sângele lor clocotește de dorința de răzbunare. Ca și câinii, ei își doresc să fie ațâțați, pentru că viața lor constă în plăcerea de vărsare de sânge. N-au alt scop în viață și nici altă plăcere decât să verse sânge.
Din toți musulmanii de pe pământ doar unul singur a fost mai răsărit și a construit Dubaiul. Dar și ăsta dacă te-a prins că pomenești de vreo altă religie în țară lui, ești mâncat.
Cât despre îndrăgosteală, ar trebui ca să o ții în frâu și să o lași să se manifeste doar atunci când ești pregătit pentru căsătorie din toate punctele de vedere. O inimă frântă i se slăbește capacitatea de a mai iubi. Dacă te îndrăgostești de ea și nu vei fi cu ea, pe următoarea fată o vei iubi mai puțin. Pe următoarea și mai puțin, până acolo când vei ajunge la vârsta căsătoriei și te vei insura cu o fată pe care vei dori să o iubești dar nu vei mai putea. Sunt multi soți și soții care trăiesc împreună cu acest handicap sentimental: nu pot să se iubească. Fizic sunt împreună și nu le lipsește nimic. Dar emoțional, sentimental nu simt nimic unul pentru celălalt. Și nu există niciun medic și niciun leac pentru aceasta. Îi țin împreună alte lucruri, poate chiar copii, dar nu există dragoste între ei. Și sunt multi oameni care trăiesc așa nefericiți. Alții mai rău își încearcă să vadă dacă mai au astfel de sentimente cu alți parteneri.
Foarte puțini oameni știu că inima își poate pierde capacitatea de a mai iubi.
Musulmanii nu știu ce este dragostea. Sau cel mai mult o aseamănă/confundă cu gelozia. Mulți oameni cred că dacă ei sunt geloși înseamnă că iubesc. Din contră: un om cu cât este mai gelos cu atât urăște mai mult.
Mai concret, chiar dacă știi că ți-ai putea înfrâna sentimentele, nu poți să i le înfrânezi și fetei cu care vorbești. De aceea sfatul meu este ca să rărești relația cu o astfel de fată până când tăcerea se va așterne între voi. Să nu o blochezi și să nu îi aduci o astfel de întristare. Astfel îți vei păstra și inima ta și inima ei, și mai târziu veți putea iubi pe acela/aceea cu care fiecare vă veți căsători.

| Alex980078 a răspuns (pentru anonimg):

Man n-am avut răbdare să citesc tot dar fie...mi-a Khalifa tot e de origine musulmană și uite ce face...adică mie mi-a plăcut chestia că fetele nu au libertate acolo, caci uite toate Europa e plina de panarame. Cum dau de libertate cum se scapa

| ReeaVermeer a răspuns:

Nu cred ca cineva intreg la cap se poate indragosti de musulmani extremisti. Uita-te doar la ce fac ei cand vin in Occident -
https://mega.nz/file/osZmHBrS#N2Sh4xxS2y_3wS6iam5uSHe7H9I70dQTp9DnncdKU8U
Daca stii engleza, mai bine, dar imaginile vorbesc de la sine.
Acela se cheama "Jihad".
Multumesc lor ca mi-au deschis ochii - https://tinyurl.com/5n996myw