| anonim_4396 a întrebat:

Deci pe 14 Noiembrie 2010 am fost la un ritual Budist!

Numit ritualul focului.

Eu fiind crestin ortodox.

Eu nu voiam sa ma duc dar seful meu m-a rugat si nu puteam sa il refuz.

Nici nu imi puteam imagina ce consecinte ar putea avea sa iau eu parte la asa ceva.

Ce s-a intamplat acolo era ceva dea dreptul satanist!

Sau ars tone de mancare!

Deci era o groapa in care toti arunca faina,orez, unu turna zeci de litri de ulei,,, se arunca mancare nepreparata acolo si dupa ziceai un descantec si cica iti merge bine...

Niste calugati chei imbracati in alb suflau in niste cornuri...erau ca niste cochilii de mec gigante... ceva ciudat.

Vecinii aia au sunat politia.

Am ajuns acolo la 6 dimineata si am plecat la 12 noaptea.

Iar pe 3 martie 2011 mi-a luat foc casa...

A ars aproape in intregime...

Cu un imprumut la banca si ajutor de la prieteni, vecini etc am refacuto...

Cand am plecat de acolo mi-a dat o chestie.cum sa spun...un fel de gentuta mica rosie din panza...cam asa.care se facea mica..si acum am gasit-o!

In ea am gasit o hartie in care era niste orez. mi-e frica sa nu fie o vraja ceva.

Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| BobiTheBoi a răspuns:

Daca crezi ca e o vraja da-i foc la gentuta cu tot cu orez si ce are in ea, si ingroapa cenusa in pamant.

12 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Puteai sa il refuzi foarte frumos pe seful tau... data viitoare sa refuzi pe oricine ar dori sa te duca la vrajitoare, ritualuri, yoga, meditatii etc.
Pe de alta parte parte exista rugaciuni specifice izbavirii de vrajitorii, farmece etc., insa unele din cele mai importante lucruri pe care ar fi bine sa le faci este sa te spovedesti la un preot in care ai incredere, fara sa ii ascunzi nimic din pacatele tale, si sa incerci pe cat posibil sa traiesti crestineste. Spor in cele bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și te mai băteai cu pumnii în piept că ești tu ditai ateu...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt ateu.da in acte ortodox.

Tine minte ca religia nu are nici o treaba cu magia...

Daca eu neg ca exista Zei nu inseamna ca neg ca exista magie

| xRockForLifex a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune? Eşti om în toată firea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arde gentuta cu totul, dar nu la tine in curte, undeva departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dac ai si alte lucruri de acolo procedeaza la fel fara ezitare. E posibil ca si din cauza provenientei satanice a acelei gentute ca tu sa fii avut acele ganduri negative.

Răspuns utilizator avertizat
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

In fiecare an sunt mii de persoane in lume, carora le arda casa fara sa fi mers la un ritual asa zis "budist" deci faptul ca esti special e doar in capul tau. e o frica irationala. ( asa zis budist. ca niste retardati care fac risipa de mancare etc. in timp ce oamenii cauta prin gunoi mancarea. nu se pot numi budisti).

| xRockForLifex a răspuns:

Dacă eşti ortodox, de ce te-ai dus la ritualuri satanice, aka budiste? Şeful tău îţi dictează? Îi spuneai o dată nu şi gata, o dată era suficient.

Şi dacă tot eşti creştin, de ce ai crede în vrăji şi prostii de-astea? O arunci pur şi simplu la gunoi. Oricum ai stat atâta timp cu ea în casă, ce crezi că se va întâmpla acum că ai găsit-o, după atâţia ani? Fii serios...

| anonim_4396 explică (pentru xRockForLifex):

Adica atunci am adus-o acasa si de aia s-a intamplat etc... oricum eu sunt ateu

| xRockForLifex a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu alegerile lui, dar degeaba te numeşti ateu dacă pe buletinul tău scrie ortodox.

Iar dacă eşti ateu, de ce ai crede că îţi aduce „ghinion" o bucată de pânză? Plus că s-a întâmplat la câteva luni să-ţi ardă casa. Dă-o-ncolo de pânză, stai cu frică din cauza ei? Stai liniştit, vezi-ţi de treabă, nu te gândi la tâmpenii, că nu păţeşti nimic. O zi bună!winking