| Inception a întrebat:

voi mergeti la biserica?

Răspuns Câştigător
| angelica02 a răspuns:

Majoritatea nu merg la biserica spun ca nu au tangente si merg doar la ocazii cum ar fi:nunti,botezuri,inmormantari dar noi ar trebui sa ne ducem sa ne rugam la biserica majoritatea prefera sa se roage acasa decat sa mearga la biserica,este bine sa te rogi si acasa la icoana dar cel mai bine este in casa mantuitorului nostru pentru ca el este intotdeauna cu noi chiar daca gresim si pacatuim el ne iarta,multi il injura nu stiu de ce au sufletul asta rau,multi nu cred in el,ei vor argumente,acesti oameni care nu cred in Dumnezeu sunt de partea Satanei, dar voi frati crestini cum de nu sunteti in stare sa credeti in El, este atottiitorul noi viata nu mai aveam daca El nu era, el si-a dat viata pentru noi si noi nu suntem in stare macar odata pe luna sa mergem la biserica sa ne inchinam daca nu se poate mai des, ce credeti voi ca e bine asa...nicidecum,deci puneti-va gandurile la un loc si dati-va seama,cutremurele si tot ce vine pe pamant sunt de la Dumnezeu cum spune si in Sfanta Evanghelie:isi apleaca privirea pe pamant si ii face pe ei de se cutremura",eu vreau sa va spun ce ar trebui sa faceti sa credeti,dar acum ramane la propia alegere Dumnezeu ne-a lasat pe pamant liberi, ne-a lasat sa alegem intre bine si rau, iar noi singuri ne alegem de partea cui suntem, pentru ca mai apoi vom fi rasplatiti dupa faptele noastre, va multumesc daca ati citit ce vam scris si mult noroc!

16 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu

| AlexandraCroft a răspuns:

Daca pana si preotii sunt corupti, la ce naiba sa dau pe acolo? Merg de nevoie, la nunti, inmormantari etc.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu prea merg desi sunt crestin ortodox.Prefer sa ma rog acasa, in camera mea, eu la Dumnezeu direct.Nu prea imi place si nu prea ma simt bine in biserica.happyhappy

| Felys a răspuns:

Doar la nunti, botezuri si inmormantari, dar asta pentru ca este un fel de obligatie familiala, nicidecum ca mi-ar face vreo placere

| CinevaNou a răspuns:

Da normal in fiecare duminica tu nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! E ca la discoteca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cel putin 4 ori pe luna merg la biserica.

| DarkAndDreary a răspuns:

Nope.

| sappy a răspuns:

Biserica vine la mine!

| RandomQuestionsAndAnswers a răspuns:

Eu nu, sunt ateu.

| DeusCorrupti a răspuns:

Majoritatea creștinilor nu merg la biserică, si nici nu au citit biblia, nu prea pot intelege ce tangențe mai au ei cu religia lor.
Eu, chiar daca nu sunt creștin, trec destul de rar pe la biserică, când nu este mai nimeni pe acolo, doar pentru că mă liniștește, si nu există alt loc de genul acesta.

| Rauldor a răspuns:

Trec pe acolo rar.

| Mentalist09 a răspuns:

Ma duc aproape in fiecare zi....de la biserică iti scriu acuma

| angelica02 a răspuns:

Da eu ma duc, mie imi place sa ma duc la biserica este foarte frumos, si eu ma simt mult mai bine, bine ca nu ma duc chiar mereu ca mai sunt si babe care vorbesc si nu prea imi place, dar merg sa ma rog la Dumnezeu...:*

| HermesArtwork a răspuns:

Sincer,nu am fost decat de doua ori.
Eu sunt agnostic, nu sunt foarte religios.Nu am nimic cu oamenii credinciosi, fiecare face ce vrea.

| QueenCoffee a răspuns:

Rar...