| Blossomis a întrebat:

Voi mergeti la biserica?

Răspuns Câştigător
| AllmaGirl a răspuns:

Credinciosi mai sunteti!laughing

31 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Nu, nu merg, nu am de ce.
La o nuntă, în caz de sunt obligată să merg, atunci da, n-am ce să fac. Ultima dată a fost pe la începutul lui septembrie, dar să merg de bună voie n-o mai fac de vreo 4 ani sau mai mult.

| danut a răspuns:

Saptamanal.

| LineGuide a răspuns:

Daca mergi ajungi sa cunosti multe chestii legate de Dumnezeu si unele te vor ajuta sa intelegi daca e bine sau nu sa crezi si sa te rogi Lui.
Doamne ajuta!

| danay72 a răspuns:

Adevaratii crestini considera intrunirile crestine foarte importante. Evrei10:24,25

| EvangelineDS a răspuns:

Nu-mi place e preeaaa plictisitor...

| LoveToHate a răspuns:

Ma duc la biserica doar ca sa admir picturile, tavanul e preferatul meu.

| RAY a răspuns:

Nu merg deloc, poate la o nunta, botez, inmormantare de a unui neam dar asa nu

| DeyCj a răspuns:

La bererica cui? A ortodocșilor?

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru Blossomis):

Prefer să îți spun în prevat ca poate pe unii îi deranjează adevărul referitor la cultele religioase.

| LegionarulRoman a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din an in Pastelaughing

| Resurrection a răspuns:

Nu. Sunt agnostic

| Cherilyn a răspuns:

Spre rusinea mea, am mers doar de 2 ori anul acesta. straight face

| Thunderstruck a răspuns (pentru Cherilyn):

Poate spre ratiunea ta, nu spre rusinea ta.

| Silviuloan a răspuns:

Oricine ar citi intrebarea aceasta nu ar trebui sa raspunda daca se considera crestin adevarat.

| ComatoseWine a răspuns:

NU,ma duc doar de Paste cateva minute ca sa iau "paine magica" pentru mamalaughing

| C0nstantin a răspuns:

Doar la vreo nunta sau botez in rest nu am de ce...

| Antoniacopiluța a răspuns:

Nu merg prea des si asta e adevarul:d.Ma duc doar de Paste la Inconjur si la Inviere sau mai merg cu clasa de Cracciunhappy

| roxaa15 a răspuns:

Nu atat de des pe cat ar trebui

| para001 a răspuns:

Nu

| iHateStrike a răspuns:

Mă obligă mama. N-am ce face.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru iHateStrike):

De fapt si pe mina ma obliga, dar m-am obisnuit, mai ales ca acolo mai arunc cate un ochi la nepoata parintelui de acolo(care are 60 de ani) happy. Oricum preotul de la biserica unde merg eu este deosebit.

| iHateStrike a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Eu sunt ateu... Și de-aia nu merg. big grin.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru iHateStrike):

Aha,parintii merg si tu esti ateu, esti tare laughing. Sigur esti mai destept decat ei.happy

| iHateStrike a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Hmm? Nu sunt mai deștept decât părinții mei. happy. Am de învățat de la ei, dar cu religia, o lăsăm baltă.

| GoldVali a răspuns:

Uneori

| ggalilei a răspuns:

Biserica ortodoxa si majoritatea celorlalte culte din Romania isi bazeaza religia pe biblie.Pana acum cativa ani eram convins ca biblia a fost inspirata de DIVINITATE si scrisa de sfinti si vizionari.Dar am aflat ca nu e chiar asa,biblia a fost scrisa de lideri ai unei societati secrete (gen masoneria actuala) pe vremea IMPERIULUI ROMAN,pentru a mai potoli revoltele oamenilor stapaniti cu forta in acele vremuri, prin oferirea sperantei in venirea unui mantuitor care-i va salva pe cei sarmani.E doar un mit, o poveste nascocita, toate credintele au avut cate un mantuitor, cauta pe net sa te convingi.Asa ca nu am ce mai cauta la biserica, daca se bazeaza pe povesti nascocite. DIVINITATEA exista, dar legatura se face direct, de fiecare fiinta, prin GLANDA PINEALA (numita si al 3-lea OCHI).Nu avem nevoie de intermediari in legatura cu DIVINITATEA (popi, pastori, samani, etc), fiindca nu santem la tribunal sau la piata sa negociem.Fiecare raspunde individual pentru faptele sale.Cauta amanunte pe google.

| roxana1994 a răspuns:

Bineînţeles. Aşa cum ai grijă de trup, trebuie să ai grijă şi de suflet...

| richardb a răspuns:

Nu prea!