| andri22 a întrebat:

Se duce cinvea duminica la vreo dezlegare de biserica daca da unde anume? Ca vreau sa vin si eu!

9 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Nu, nu merg la nici-o dezlegare.
Dumnezeu sa va ierte pe toti cei care ati raspuns aici.Nu stiti ce vorbiti.

Răspuns utilizator avertizat
| andri22 explică:

Serios de ce, ca asa vrei tu sau ce ca nu inteleg bai codrutule?

| codrut a răspuns (pentru andri22):

Bai, Andri ce sa zic eu, sunt un adevarat prost ca nu cred intr-un Dumnezeu sadic, care pedepseste orice om doar pentru ca nu-i respecta cuvantul.Sunt un adevarat prost ca nu cred in Dumnezeu biblic, si nu ignor in 10.000 de religii actuale pe glob. Is un prost ca nu cred intr-o carte cum ar fi Biblia plina de ineptii, intr-un Dumnezeu care te baga in iad, dar stai!, el te iubeste. Sunt prost ca nu cred intr-un Dumnezeu care a inecat intreaga umanitate sa-si repare greseala pe care o facuse, doar oamenii devenise rai nu!?, ignorand virginele, copii, cei care nu stiau ca exista, animalele care nu au ratiune. Sunt un prost ca nu cred intr-un Dumnezeu care permite: violul, crima, dezastrele naturale, nasterea cu dezabilitati, si permite toate aceste lucruri pentru ce? AAAa, ca doi oameni (Adam si Eva), au mancat un fructlaughing. Deci Dumnezeu permite tot acest sadicism ca doi oameni au mancat un fruct? waw, Dumnezeu este atot-stiutor, i-a creat pe Adam si Eva, stiind ca ei vor pacatui. Dumnezeu a zis ca a facut totul perfect, dar a pus un pom ca sa-i ispiteasca pe Adam si Eva sa manance, de ce o mai pus copacul ala acolo. Apoi condamna umanitate la distrugere, boli etc, deoarece doi oameni saraci, creati cu simtul tentatiei, usor de pacalit, au pacatuit, si cum? Au mancat un fructlaughing. Is un prost ca vad realitatea asa cum este ea fapt. Nu exista nici o dovada reala ca Dumnezeu(crestin), exista. Dumnezeu ne-a pus intr-o lume imperfecta, cu caracter imperfect si ne condamna ca ne-am purtat ca atare? Adica la ce s-ar fi asteptat?laughing, si el cica e un tata iubitor, atot-iertator. El da dovada de un sadism imens, cand omoara copii, animale, femei, oameni in general. Dumnezeul crestin este un inapt psihic, care da dovada de o ignoranta fata de umanitate, de o rautate iesita din comun. El arunca in iad oamenii, care stiau ca n-o sa treaca testul, si nu ii pasa, si mentinte un iad un foc prin furia sa de nestapanit. El vrea ca noi sa fim buni si iertatori, exact cum nu este el! Aceias dovada de iertare ar trebui sa dea si in ziua judecatii, cand iertarea este foarte importanta, dar biblia ne arata un Dumnezeu care condamna la chin vesnic milioane de oameni, poate chiar mai mult de 90% din populatie, deoarece stramta ii calea vietii, si larga cea a pierzaniei pe care tot el a facut-o sa fie asa! Uras ignoranta religioasa, cum poti sa fi un om alfabetizat, care a citi biblia, ambele volume, si sa crezi intr-un Dumnezeu primitiv, ignorand celelalte religii, si asemanarea lui Isus cu alti zei miti, scrisi cu 3000-2000 de ani inaintea lui.

| codrut a răspuns (pentru andri22):

Daca am greseli gramaticale scuzale, ca m-am grabit sa plec afara. Ceao.

| Wehes a răspuns (pentru codrut):

Foarte bine explicat! Poate a inteles si ila ca Cristos asta e ca Mos Craciun.

| codrut a răspuns (pentru Wehes):

Lasa-i sa creada intr-o carte retardata fara nici o dovada, lasa-i sa creada in Dumnezero, cand o sa se roage o sa primeasca o MUI* uriasa care pica din cer, si care le sparge capul.

| codrut a răspuns:

Orice om intreg la cap, nu ar trebui sa mearga la biserica...

| Strikey a răspuns:

Bravo, andri22!
Sa te duci, nu conteaza cu cine. Du-te la cea mai apropiata.