| BlackSulphur a întrebat:

*sigh*

Puteti, va rog, sa-mi explicati si mie, CARE ESTE PROBLEMA VOASTRA CU HOMOSEXUALII? Uitati argumentul principal:
1. "Nu este natural!"
Ei bine, peste 1500 de specii (De la mamifere pana la viermi!) prezinta homosexualitate!
2. "Noi nu suntem animale"
Atunci ce suntem? Plante, obiecte?
3. "Homosexualitatea nu este morala"
De ce? Ce nu este moral?! "dumnezeu" ne-a lasat cu liber arbitru! Si de ce ne-a facut asa daca nu ii convine?!
4. "Homosexualitatea nu este normala nici pe plan psihic!"
Incurajarea liberului arbitru in cadrul homosexualilor dupa la cresterea increderii de sine la acele persoane, ducand la foloase psihice!
Stiti ce nu-i normal, si nu este prezent la nici o alta specie? ABSTINENTA! NU ESTE NATURAL SI SANATOS! Duce la invidie, ura, violente, VIOLURI etc. Abstinenta fiind incurajata de religie!
5. "Daca ar fi moral, de ce nu este deja aprobat?"
Este vina voastra, in perioada dominatiei medievale a crestinismului, lumea a fost indobitocita mai mult ca niciodata! Uite de aia, odata ce prostesti lumea, greu isi mai revine!

Si mai aveti tupeul sa ziceti ca homosexualitatea nu este buna/normala/naturala/morala/etc? Va rog lamuriti-ma si pe mine, cum sustineti asemenea aberatii?!
[Nu, nu sunt homosexual, dar nici impotriva!]

85 răspunsuri:
| AnnaMaria27 a răspuns:

Nu am avut niciodata nimic impotriva lor! big grin
Intr-adevar sunt dezgustatori, trebuie sa fii "special" sa poti suporta sa privesti doi homosexuali sarutandu-se! straight face Dar asta e...
Din cate stiu, ei se nasc cu aceasta inclinatie, fapt pentru care nu exista niciun remediu pentru ei! sad

| Earthroot a răspuns:

Homosexualitatea este ceva "normal"in contextul in care natura selectioneaza ce este benefic pentru continuitate,dar ca si ingredient esential continuitatii,este ceva total eronat.
Si acel normal intre ghilimele reprezinta o mare eroare,insa deoarece forma materiei nu este de neschimbat,acel normal isi are locul in spatiu,insa la disparitia lui,telul creatiei acelui obiect s-a pierdut,deci pana la urma nu a fost decat o eroare,sau nu, in functie de rezultatul final.
Ce vreau sa spun este ca homosexualitatea se poate trata, iar acea stare fireasca poate fi dobandita, redobandita, in functie de actiunile exterioare asupra subiectului.

| NameoftheCentury a răspuns:

1.De ce sa fi homosexual cand exista atatea femei frumoase pe lume? Acele vietati au evoluat.
2.Suntem animale.
3.De ce? Cand exista femei, de ce sa faci asta?
4.Homosexualitatea prezinta o afectiune psihica.
5.Este buna? Serios? Ma scarbesc cand doar ma gandesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NameoftheCentury):

"4.Homosexualitatea prezinta o afectiune psihica."
Psihica in cazuri rare deseori e de natura biologica.

| surfer01 a răspuns:

Românii au o problemă cu ei pentru că sunt inapoiați, în general.

Și nu ajută nici faptul că-s muritori de foame.

| Mysteriosa a răspuns:

1500 de specii?!? Vrei sa te cred? Da macar numele a 5 specii, ia sa vedem, poti argumenta ce ai zis?

| HueyFreeman a răspuns (pentru Mysteriosa):

Http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_animals_displaying_homosexual_behavior

Doar cateva din animalele care prezinta comportament homosexual.

| AliGab a răspuns (pentru HueyFreeman):

Si hai sa ne purtam ca animalele din instinct, fara sa mai gandim si noi un pic.

| HueyFreeman a răspuns (pentru AliGab):

Parampam. Si ce legatura are asta cu homosexualitatea? Crezi ca un homosexual va deveni hetero daca il obligi? Nu, fiindca nu are cum. Daca asta este argumentul tau atunci este jalnic.