| Narfundo a întrebat:

Sunteti pregatiti sa aflati adevarul? Nu exista ba extraterestrii, sa intelegeti odata pentru totdeauna! Vreau sa citesc macar un singur argument care sa ma faca sa cred ca exista,dar nu exista si nu exista dovezi ca ar exista extraterestrii! Zic eu ca e o legatura cu Dumnezeu, dar este o lume ce nu o putem intelege, o lume ce nu ne priveste.

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Si totusi nici dovezi ca nu ar exista extraterestri.

88 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

laughing Normal ca nu exista. Cine a zis asa ceva? Ai mai vazut tu vreun Soare? Eu nu, si apoi cum exista doar vreo 9-11 planete pe care nu se vede picior de om, logic ca nu exista extraterestrii.

| IMINENT a răspuns:

Tu, de ex, esti plecat rau pe Marte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Iti zic versiunea mea? Sa nu razi, dar Dumnezeu nu este nici un batranel dragut, nici un spirit ci o planeta.O planeta care coordoneaza acele "fiinte" care nu sunt neaparat din alta lume, ci au un sistem de gandire.Nu exista dovezi, dar nici nu poti sa spui ca nu exista extraterestrii pentru ca nu ai dovezi. Daca nu s'au aratat acum or sa se arata mai tarziu.In orice caz, in univers nu suntem unici.Doar crezi ca NASA spune tot lumii? NASA ascunde multe adevaruri care ar fi trebuit fi spuse inainte, dar nu au facut asta pentru ca lumea e foarte fricoasa, dar adevarul este ca atunci, in 1947, au fost gasite OZN-uri.Are logica? Acum lasand zvonurile de pe net, si gandind logic.Doar acele forme din lanurile de grau descoperite,spun unii ca ar fi facute de om,dar formele sunt mult prea complexe.Ei cauta de fapt pe cineva care sa le inteleaga mesajul,daca ai auzit de codul Morse.Ei vor sa ne contacteze,dar rari sunt oamenii care pot simti asta,si cei care simt si inteleg sunt mereu mincinosi.Iar sunetele misterioase auzite in toata lumea sunt "semnalele", vorbele extraterestrilor, pe care noi nu le intelegem, si probabil nu le vom intelege.Ei sunt fiinte inteligente, dar sunt coordonate de ceva sau de cineva.Acel ceva este planeta Dumnezeu. Dumnezeu este o planeta,"
lumea" aceea ne priveste, dar noi, din lasitate, nu credem.Asta este legatura. Sper sa intelegi si sa te gandesti.

| CryChristiAN a răspuns:

Logic ca nu exista. Se spune ca extraterestrii sunt de fapt ingeri cazuti.BIne e tot o presupunere.

| OOOLEOOO a răspuns:

Cauta despre planetele ''Super Terra'' care au propietati bune pentru viata.

Sub stratul de gheata a lunei Europa, se gaseste apa, unde se gaseste apa se gaseste si viata (monocelulara sau complexa).

Daca nu exista echipamente destul de moderne incat sa aduca dovezi despre viata extraterestra indiferent de care ar fi ea (monocelulara sau complexa) nu inseamna ca nu exista asa ceva.

Exista teorii, daca nu vreti sa le credeti... Puteti sa asteptati pur si simplu, sau sa faceti cea ce faceti de fapt, sa cautati un raspuns care a fost oferit pe tava acum cativa ani, Religia...

| MMihai a răspuns:

Doi ardeleni Georghe și cu Iștvan, au ajuns la zoo și după ce au privit mai bine de 2 ore un ornitoric
( http://ro.wikipedia.org/wiki/Ornitorinc ),
viu care se mișca pe acolo, au concluzionat :„ acest animal nu există ".
Nu exista ba extraterestrii!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Uau, ce bomba!
Mi se pare amuzant ca cineva crede cu siguranta ca nu exista extraterestrii. Din milioanele de planete care exista, chiar crezi ca nici una nu este favorabila vietii? Extraterestrii nu sunt neaparat cu nave, masini zburatoare si roboti. Chiar si un organism unicelular din afara spatiului terestru este un erxtraterestru. Si de unde pana unde legatura cu Dumnezeu. Ce treaba au extraterestrii cu „lumea ce nu o putem intelege, lumea ce nu ne priveste"?

Daca tu ai colindat tot spatiul, si ai verificat fiecare planeta si nu ai gasit urme de viata atunci te cred cand afirimi ca nu exista extraterestrii.

| 2k a răspuns:

Ai ajuns de unu singur la concluzia asta? Ai studiat tu tot universul asta cu toate galaxiile lui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa faci o afirmatie si posibil sa induci oamenii in eroare exploreaza tot universul...
Dumnezeu exista? dovezi... 1 din 1000 de oameni grav bolnavi se intampla sa se insanatoseasca si apoi cred ca e mana Domnului...

simt ca m-ai calcat pe coada...

nu mai fa afirmatii fara sa ai macar o dovada plauzibila!

| Roses a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Dumnezeu planeta?! Nu e nicio planeta. Citeste Biblia si vei afla raspunsul. Dumnezeu este Duh.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Roses):

Mdea.Mai lasa'ma, ca in Biblie nu scrie nicaieri ca Dumnezeu ar fi Duh.Sau nu exista in Biblie o dovada care sa afirme ca este un Duh.

| Roses a răspuns (pentru 2k):

De unde stii tu ca exista extraterestrii? A studiat cineva intreg universul? Nu 8-) Dumnezeu ne-a facut UNICI

| Roses a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dumnezeu este Duh; si cine se inchina Lui, trebuie sa I se inchine in duh si in adevar." Ioan 4:24

| Zenicide a răspuns (pentru anonim_4396):

OZN inseamna obiect zburator neidentificat. De la OZN la extraterestrii e cale lunga.
Cat despre 1947 si alte cazuri cand s-au prabusit "extraterestrii" pe pamant e prostie de zile mari, adica sunt atat de avansati technologic incat sunt capabili de calatorii interstelare dar se parbusec? Pe pamant? E lipsit de sens si logica. Cat despre "formele din lanul de grau" crezi ca ar folosi asta ca metoda de comunicare, sau codul morse?laughing))) Cat de primtivi ar fi saracii.
Sunetele de care zici nici macar nu sunt reale happy

| 2k a răspuns (pentru Roses):

Nu am zis ca exista extraterestrii. Totusi sunt de acord cu ideea ca exista sanse mai mari ca sa se dovedeasca existenta lor, decat cea a lui Dumnezeu(ma refer la dovezi clare, nu versete din biblie).
Genetica ne face unici si aduce si explicatia pentru faptul ca suntem unici. Mostenim cele mai bune gene de la parintii nostri. Aceasta mostenire este ceea ce ne face unici si diferiti unul fata de altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenicide):

Ba da.Doar sunetele sunt auzite peste tot prin lume desteptaciunea lumii.Tu abordezi problemele ca in desene animate...

| Roses a răspuns (pentru 2k):

Ba nu.batting eyelashes

| 2k a răspuns (pentru Roses):

Parerea ta... Uneori e bine sa te mai si documentezi si prin alte domenii nu sa iei drept mura in gura ce scrie in bibliewinking

| Zenicide a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur. Sunt 3 clipuri in care se aud si in orasul meu, ciudat e ca eu nu am auzit nimic, nici altcineva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenicide):

Da vad ca tie iti place sa comentezi degeaba.Ei bine nu doar eu am auzit, ci si rude si prieteni. Plus ca nu e un sunet normal, un avion nu sta jumate de ora pe cer.Sunetul s'ar duce.Adio in viata ta banala wave.

| Zenicide a răspuns (pentru anonim_4396):

Pa pa. Ai grija sa nu iti pice Nibiru in cap laughing)

| Roses a răspuns (pentru 2k):

Si tu de ce iei drept mura-n gura ce zic alti oameni? Ca au facut nu stiu ce facultate?batting eyelashes

| qazwsxedcrfv a răspuns:

Si chiar daca ar exista, noi mai avem multa treaba aici pe Pamant pana sa ridicam ochii la Univers.

| 2k a răspuns (pentru Roses):

Vad ca esti nascuta din `98 (daca e data reala)... ai 14 ani (multi inainte). O sa mai cresti si in timp o sa mai inveti una alta. Genetica este o stiinta ca si biologia, fizica, chimia, matematica, istorie, geografie, etc.
Legat de ce zici tu ca de ce iau drept mura in gura iti dau un exemplu simplu. Tu de ce crezi ca 1 + x = 2? De unde stii ca acel X va fi egal cu 1? Ca asa e demonstrat matematic, nu? Acea demonstratie este facuta de oameni cu pregatire anume in acel domeniu.
Legat de exemplul cu genetica pe moment nu o sa intelegi prea multe chiar daca ti-as explica. Ideea e ca sau facut "n" cercetari legate de mostenirea genetica a fiecarui individ si toate au dus la acelasi rezultat. Asa ca acei oameni cu "nu stiu ce facultate" cum sustii tu au studiat ani de zile si au observat "n" rezultate de cercetari pe baza carora au tras linie si au ajuns la o concluzie.
Pe viitor iti dau un sfat util (parerea mea), inainte sa iti prezinti niste idei sau sa faci o pledoarie asigura-te ca te si documentezi asupra ideilor pe care urmeaza sa le prezinti nu sa te bazezi pe niste povesti auzite pe ici pe colo sau doar pe ceea ce scrie in biblie. O seara buna

| Mădă0611 a răspuns (pentru Roses):

batting eyelashes
Tu stii ca Soarele e o stea de marime mijlocie? Stii ca exista 3 sau 5x10²² stele in universul vizibil? Stii ca stelele se formeaza in nebuloase, care apar in urma exploziilor unor Supernove? Stii ca in acel norisor de praf stelar se pot crea planete? Ei, ia gandeste-te cate planete ar putea exista. Dintre aceastea cate se afla la o distanta potrivita fata de o stea, sau 2?

| 2k a răspuns (pentru Mădă0611):

Ia-o mai incet laughing) are doar 14 ani rolling on the floor si tu ii ti teorii cu nebuloase, supernove si praf stelar...

| Filip23 a răspuns:

Crezi ca-s asa de importanti extraterestrii? Orice fiinte materiale, sunt pe drum infundat. Universul material pare sa fie compus din puncte incandescente, pietre reci sau, in cea mai mare parte, vid. Pamantul este o exceptie. Daca exista o amarata de civilizatie care isi face veacul in materia asta, e in permanenta cautare de apa si hrana si in fuga de dezastre.

| GRs a răspuns:

Acesti "extraterestrii" sunt fiinte adaptate sa traiasca pe planeta lor, dupa anumiti factori. Dintre toate planetele care exista in univers este imposibil sa nu mai existe o planeta care sa poata detine viata. Daca Dumnezeu a creat viata doar pe Terra de ce a mai creat restul Universului?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Am fost acuzat ca pun intrebari proaste...In sfarsit, cineva m-a intrecut!

De unde poti sti tu toate aceste lucruri?
Aahah...nu ne priveste?! Pai mai omule, noi trebuie sa ramanen constransi pe veci, nu trebuie sa abuzam nitelus de putina noastra intelectualitate in descoperirea evolutiva?
Aprobi misticismul si lasi capul in jos.Sa iti fie de bine.

| Mădă0611 a răspuns (pentru 2k):

Am observat. Ma uitam ce a mai zis lumea si am vazut ca e foarte sigura pe ce zice, asa ca m-am uitat la profil => aaaaaaa
Doar Soarele exista si galaxii ciuciu. Ai vazut tu asa ceva? Nici nu poti sa vezi, nici cu un telescop.
http://dreamview.net/dv/new/photos/102296.jpg

http://apod.nasa.gov/apod/ap110221.html