| AvalohAlyn a întrebat:

Știați că numele Romaniei este menționat în catrenele lui Nostradamus din celebra sa carte Les Propheties? Pe bune.
Apare numele de "Romanie".

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se refera la Imparatia Romana, Nu la Romania de azi pe atunci nici nu exista Romania de azi ci Valachia si Moldova

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Te-ai lăsat de astrologie și acum îți place Nostradamus? laughing
Și ce dacă apare? Termenii de "român" și "România" sunt foarte vechi și au fost folosiți în diverse forme de-a lungul timpului. Vezi https://ro.m.wikipedia.org/......m%C3%A2nia

| DonEduardo a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Nostradamus a fost astrolog.