| Mario7 a întrebat:

TPU. In multe filme cu Iisus Hristos cuiele I-au fost bătute in incheietura mâinilor eu stiu normal ca in palma. Care este cea adevărată?.!

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Modul în care erau executați era prin atârnare pe lemn. În palma erau pironiti.

5 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Un raspuns forte bun il gasesti aici:
http://www.gotquestions.org/nails-hands-wrists.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu cand pacatuiesti unde le bati? Ca prin pacate noi il rastignim zilnic pe Mantuitor, in loc sa luptam sa devenim desavarsiti ca el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti bate capul cu asta. Sunt chestiuni mult mai importante.

| IvanMihai a răspuns:

In incheietura mâinilor! Daca ar fi fost in palma acestea nu ar suporta greutatea corpului!

| Mario7 explică:

IvanMihai eu cred ca cuiele I-au fost bătute în palmă. si ca a suportat greutatea deoarece sub picioare avea acea bucata de lemn ( părerea mea )