| navarre a întrebat:

Uitati ce,, rau"o duc acesti ipocriti numiti popi!
http://www.youtube.com/watch?v=GCRtwZgm5ZM
Toata aceea sleahta de profitori ai naivitatii umane,acesti imbuibati s-au imbogatit de pe urma amaratilor si turmei care le dau bani pentru niste ritualuri fara rost si fara nici o valoare in fața adevaratei Divinitati!
Credeti ca adevarata Divinitate (nu cea mitologica) are nevoie de asemenea,, verigi" de legatura pentru umanitate?

Răspuns Câştigător
| Vlelupu a răspuns:

Da... Teodosie Spagoveanul

http://www.youtube.com/watch?v=IvUCTaY6vk4
http://www.youtube.com/watch?v=dxtSTqKDRiE&feature=related

In urma acestei filmari, purtatorul de cuvant al Parchetului de pe langa ICCJ spunea ca nu stie daca acest caz este de competenta Curtii de Apel sau a ICCJ.

De ce oare?

Priviti ce scrie in art. 29 pct.1.lit e) din Codul de procedura penala:

http://www.ghidul.ro/......ala-116732

Răspuns utilizator avertizat
| Vlelupu a răspuns (pentru navarre):

Am mai gasit cate ceva:
Mr. Macedon Porcu, alias Macedon Petrescu, alias Teodosie Tomitanul dator la fisc, scapat prin schimbarea numelui:
http://www.atacdeconstanta.ro/......ivila.html

Răspuns utilizator avertizat
| Vlelupu a răspuns (pentru navarre):

"O mana spala pe alta..."
Da, spala, dar tot in aceleasi zoaie.
Ma bucur ca suntem din ce in ce mai multi cei care ne aliem in lupta impotriva uitarii, nepasarii, indoctrinarilor mistice paguboase.

"Sa ne miram ca soarta ne mai doare
Si-n cupa vietii ploua cu venin,
Cand ne-am vandut strabunii prin oboare
Si Dumnezeul l-am schimbat pe vin?

Cand zeii surzi si sumbri din icoane
Sunt marfuri procurate din import,
Iar popii jehudei ne murmura in strane
Ca viitorul nostru e trecut si mort?"
(Pavel Corut)

17 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Blanuri de nurca, 250 de preoti... incredibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sant in masura sa judec pacatele altora cata vreme Eu nu ma pot ierta singur pe mine pentru ale mele.fistecare cu pacatele lui.si eu am petrecut asa ca...santem romani, si crestini.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Navarre?; vai voua, care purtati barbi, si haine lungi, ca sa va cunoasca lumea si sa va faca plecaciuni prin piete.cand sfantul ioan a vrut sa se inchine ingerului trimis de Domnul, acesta i-a spus; fereste-te sa faci una ca aceasta, fiindca eu sant un impreuna lucrator cu tine pentru Domnul.slava desarta a lumii acesteia este desertaciune si noi crestinii trebuie sa ne ferim de ea.ce am eu cu acestia? Iisus Hristos imparatul imparatilor s-a nascut intr-o iesle de animale, si a venit sa slujeasca, nu sa fie slujit.din toti acestia, putini sant preoti, si vor ramane atat de putini incat ii vom cauta prin crapaturile muntilor si gaurile pamantului.

| sunrises a răspuns:

Desigur, merita pedeapsa capitala, mai ales pentru ca si/au sarbatorit onomastica! happy

Răspuns utilizator avertizat
| sunrises a răspuns:

Tu nu esti dispus sa intelegi ca problema cea mai mare aici este aceea a Bisericii care are de suferit din cauza acestor "uscaturi" care ii fac foarte mult rau, pentru ca tu de fapt, nu pui nici un pret pe lucrarea harului in Biserica si in general pe ceea ce inseamna crestinism.

Tu ai ce ai cu crestinismul, macar daca ai avea si tu o credinta...

Răspuns utilizator avertizat
| sunrises a răspuns (pentru navarre):

Asta inseamna ca pui la indoiala tot ce scrie in biblie, si prin urmare intregul crestinism?

Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns (pentru navarre):

Din "34 de evanghelii, s-a hotarat ca doar 4 sunt bune, restul NU!"

Da pentru ca au fost scrise la 200-300 de ani după ce s-au stins apostolii, pentru ca erau pseudo-evanghelii cu autori nerecunoscuti. Tu dacă ai fi trăit pe vremea aceea, ai fi avut dreptul sa scrii bullshit-uri, nu te-ar fi oprit nimeni, dar cine ţi-ar fi dat dreptul să-ţi incluzi "opera" printre carţile Noului Testament? Mai ales după ce Canonul acestui se închisese de de vreo 230 de ani (de 230 de ani nu mai fusese adaugat nimic).

Criteriul după care au fost selectate la început carţile a fost acela ca acestea să fie unanim cunoscute şi recunoscute în toate comunităţile creştine de atunci, acest lucru fiind valabil pentru toată perioada creştinismului de până atunci!

| CausingCatastrophy a răspuns:

Nu.Sa presupunem ca Dumnezeu exista.De ce ar avea nevoie, atata timp cat a creat universul si oamenii, sa fie ridicate manastiri, biserici.Eu nu inteleg, mi se pare ipocrizie maxima.Si nu inteleg de ce exista preoti, deja Dumnezeu stie ce vreau eu, sau e ceva gen: "OOOO da, mai milogeste-te putin...asa ca-mi place".