| Nonono a întrebat:

"Va veni vremea ca oamenii să înnebunească si când vor vedea pe cineva că nu înnebuneste se vor scula asupra lui, zicându-i că el este nebun, pentru că nu este asemenea lor."

Aici spune ca nebunii sunt necredinciosi, de atei.
Zis-a cel nebun întru inima sa: "Nu este Dumnezeu!"

Ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

De ce am impresia ca descrie perfect crestinismul din ultimii 800 de ani?!

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Cred ca deja se intampla...
De unde este citatul?big grin

| Nonono explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Dintr-o predica al Sfantului Antonie cel Mare.

| 4b a răspuns:

''Va veni vremea...'' si sper sa fim pregatiti pentru acel timp...

| dragos9234 a răspuns:

Adica ateii sunt nebuni?
Atunci de ce oare procentul celor au probleme psihice este mai mare in randul crestinilor decat in randul ateilor?
De ce oare majoritatea oamenilor inteligenti de pe planeta asta sunt atei?
Zis-a nebunul intru inima sa:'Este dumnezeu"

| Nonono explică (pentru dragos9234):

Aberatii. "În mintea strâmbă şi lucrul drept se strâmbă."winking.

| dragos9234 a răspuns (pentru Nonono):

Nici nu stii cata dreptate ai.

Răspuns utilizator avertizat
| Sihastrul a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie facuta atata parada ca esti ateu,musulman,ortodox,catolic,buddhist,comunist, alb, negru, pigmeu, urias sau orice ar mai fi pe terra atat cat este loc sub soare pentru toata lumea.Fiecare este liber sa creada in ce/cine doreste sau sa nu creada in nimic. Spiritul de turma primeaza, parerile/actiunile turmei nu intereseaza si nu influenteaza pe un om cu adevarat liber, puternic

| Astaeparereamea a răspuns:

Exact ce ai scris tu
"În mintea strâmbă şi lucrul drept se strâmbă."