| anonim_4396 a întrebat:

VAND FUNDA!
Buna!
As vrea sa stiu mai multe despre religie.
1.Cine sunt evreii, de ce ei conduc lumea?
2. Sunt convins ca si Papa e de-al lor si chiar si pe Patriarhul Daniel il consider un hot.
3. Am tot auzit de manipulare prin religii, biserici. Daca aceste religii nu sunt bune de ce cei care conduc lumea vor sa le elimine?
4. Se vorbeste despre tot despre illuminati in industria muzicala. Cum te poate manipula un videoclip cu semne masonice? De ce toti le fac?
5. Altii spun ca nu exista asa ceva ( semne ). Mai nou si in industria romaneasca vad artisti care au videoclipuri cu piramide, semne (un ex. Delia), se imbraca ciudat. Si daca ele nu semnifica nimic de ce le fac TOTI?

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

In vechime adica i.e.n. spunem, evreii au fost popor ales de catre Dumnezeu, dintre toate popoarele, au fost descendentii lui IACOV, cat timp au ascultat de Dumnezeu, le+a mers bine, au facut lucruri deosebite, insa din cauza lui Satan, ei au fost mereu dezechilibrati, cand le mergea bine, uitau de Dumnezeu si Satan asa i+a manevrat de au facut lucruri detestabile, si cand Dumnezeu se indeparta de ei, erau pierduti, doar o mica ramasita dintre ei asculta intru totul de Dumnezeu,. Dar mereu dupa IMPLORARI SI RUGACIUNI Atotputernicul ii ierta si le mai dadea o sansa de+a trai bine, insa in cele din urma, cand Dumnezeu si+a trimis FIUL pentru a plati un pret de rascumparare pentru omul cazut in pacat, acesti evrei nu l+au recunoscut, si nu au vrut sa+l accepte, ca fiu a lui Dumnezeu, si de data aceea Satan i+a manevrat, si l+au batjocorit, l+au hulit, si l+au ucis pe ISUS FIUL INTAI NASCUT A LUI DUMNEzEU. Si Dumnezeu si+a intors fata de catre ei si i+a imprastiat printre toate popoarele, si nu au mai ramas popor ales a lui Dumnezeu. IAR azi Dumnezeu, prin ISUS alege popor pentru NUMELE SAU, dintre toate popoarele.(FAptele apostolilor 15:14-16)Acest popor evreu a fost bine educat, instruit, unit, si au avut multe succese pe scena lumii, de aceea se spune ca nici un popor nu a fost ca si ei, pentru ca ei erau instruiti de Dumnezeu, dar nu au ascultat, si azi mostenesc acele gene, dar nu inseamna ca ei conduc lumea. LUMEA o conduce Satan, ca se foloseste si de o parte dintre ei, este adevarat, pentru ca in toata lumea politica, religia falsa si comertul induc oamenii in eroare, ii asupresc, ii traumatizeaza, ii ignora ca semeni ai lor, sau se zice ca sunt crestini, dar uite ce crestini sunt, caci crestinii adevarati se numesc frati, dar astia vopsiti, se fac excroci, porci, sarlatani, si alte boabe, numai iubire nu este intre ei, deci iata, nici LUMINATI CU BECU, nu mai sunt, au fost, dar au pierit, si chiar daca asa zisii luminati au fost in felul lumii, nu au putut elimina ura, rasismul, violenta, criminalitatea, razboiul, bolile, suferinta si moartea, asa ca au fost luminati de farul de la CONSTANTA si acu, le tine de umbra. Cei ce se lasa luminati de VESTEA BUNA a lui Dumnezeu, aceia, vad lumina adevarului. POATE VREI SA FII PRINTRE EI. VREI SA STT CUM? Acesti crestini de azi, este drept ca sunt putini la nivel mondial, totusi, formeaza un popor, ei sfintesc NUMELE LUI D-ZEU, isi iubesc semenii, studiaza Biblia care este cartea lor de referinta, nu practica razboiul, sunt neutri din punct de vedere politic. Este singura religie care nu face parte din partide politice si militare. Cat despre artistii de care spui tu, fac tot felul de manevre, pentru a iesi in evidenta si pentru a castiga fani, si bani, la fel fac si multele religii, numai bani vad, si lupta impotriva vointei lui Dumnezeu.

| TheDjoker a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Te rog sa-mi mai raspunzi la niste intrebari.
1.De ce sunt atat de multe religii? De exemplu la noi romanii.
2. De ce scrii IIsus cu un i?
3.As vrea sa stiu care e parerea ta despre Papa si Patriarh. Eu cred ca sunt niste marionete.

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru TheDjoker):

Da, multumesc pentru atentie si iti raspund : 1)Metoda folosita de catre Satan de-a induce omul in eroare si de -al indeparta de adevaratul Dumnezeu, ca sa nu mai vada care este adevarul. S-a folosit de aceasta incurcatura cu succes, incurcatura pe care Biblia o numeste Marele Babilon. sau Imperiul mondial al religiei false(Citeste Apocalipsa 17:1- 18:4; Iata aceste multe religii nu comunica intre ele, nu-l sfintesc pe Dumnezeu, nu cred ceea ce a spus Isus lupta impotriva lui Dumnezeu, nu-si iubesc semenii. Citeste 2Timotei 3:1-5. 2).Dar nu este scris cu 2xi,, in limba romana, numele tau cum este scris cu un inceput de doua majuscule? 3) Desigur, si papa si patriarhul, sunt marionetele lui Satan, inca pentru putin timp, fiind capii celor doua tipuri de religii, nu dau onoare lui Dumnezeu, se slavesc pe ei, vezi ca spun ca sunt preasfinti, oameni, pacatosi, preasfinti, doar Dumnezeu este preasfant, despre ISUS spunem ca merita sfintenia ce i-a dat-o Dumnezeu, l-a pus deoparte pentru un scop, este pur, fara pacat, dar ei? s-au sfintit pentru bani, si pozitie, si nu promoveaza invataturile lui Dumnezeu, ci se bazeaza pe traditii si obiceiuri, nu asculta de Dumnezeu si nici de ISUS CEL MAI MARE PREOT SI REGE nemuritor. Ei sunt muritori, transmit popia de la unul la altul, fara Dumnezeu.Se ascund de realitate, tin oameni in intuneric spiritual. Stau cu crucii pe piept ca sa arate cu tarie ca sunt sustinatorii celor ce l-au rastignit pe Cristos Matei 23: 4-20.Biblia ne informeaza ca doar o singura credinta este adevarata si acei oameni fac vointa lui Dumnezeu.

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Evreii in trecut au fost poporul lui Dumnezeu, dar intrucat nu l-au recunoscut pe Isus, Dumnezeu nu ii mai recunoaste ca si popor ales.Cat despre crestinatate, Biblia arata ca va avea o mare influenta, fiind mana in mana cu comertul, dar sfarsitul ei va fi rusinos, doar religia adevarata va ramane. Apocalipsa18:4-8,Matei7:21-23

| milan9 a răspuns:

O lamurire necesara referitoare la Apocalipsa...
Babilonul din Apocalipsă NU SE REFERĂ LA NICI O RELIGIE!

"Babilonul cel Mare", prezentat şi ca "desfrânata cea mare", "beată de sângele SFINŢILOR şi de sângele MUCENICILOR lui Iisus" (Apocalipsa 17, 6).

"Sfinţii şi mucenicii lui Iisus", în toată istoria creştinismului AU FĂCUT PARTE DOAR DIN BISERICĂ. "Babilonul cel Mare" a vărsat sângele lor, A RĂNIT BISERICA, nu are altă legătură cu Biserica!
Hristos profetic spune despre Biserică faptul că "nici Porţile Iadului nu o vor birui"! S-a păcălit oare Hristos? Să nu se ardă nimeni cu aşa ceva!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa si, crezi tu ca daca nu stii nimic si faci presupuneri ralizezi ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fracis nu e evreu insa au fost si papi de origine evreiesti. Da un ochi pe :
www.crestinismulexpus.blogspot.com

| JohnnyWylde a răspuns:

1. Evreii nu conduc lumea, cine ti-a spus asta?
2. Treaba ta, crezi ce vrei.
3. Nu exista manipulare. Religia se bazeaza pe credinta si poti crede in ce vrei tu, nu te obliga nimeni sa crezi in ceva.
4. Illuminati au existat, in prezent nu mai exista, e doar fictiune. Este o grupare care se cheama Illuminati si astazi dar nu are legatura cu cea originala. In timp ce gruparea originala avea legaturi puternice in toate domeniile, cea de astazi o poti numi "o facatura". Ai grija ce intrebi, Francmasoneria este diferita de Illuminati.
5. Fiecare artist incearca sa aduca chestii originale in videoclipurile lor, de aceea se imbraca ciudat si etc. Ar fi plictisitor si ciudat sa vezi toti artistii imbracati la fel.

| TheDjoker a răspuns (pentru JohnnyWylde):

Tu vezi in lume totul roz? Nu vezi ca tot ce se intampla e ca sa ne controleze si mai mult "cei de la putere".
Iti dau niste exemple : Gripa aviara si porcina au fost virusi facuti in laboratoare. Prin asta ne " spunea " ca trebuie sa cumparam carne de la ei.
Acum cu gazele de sist e alta mafie condusa de americani aprobata de Ponta, iar Patriarhul le interzice preotilor sa nu mai protesteze.
Vor sa ne ia ce ne-a mai ramas, apa si pamantul.
Asta am avut de zis.
Cat de nebun iti par?

| anonim_4396 explică (pentru TheDjoker):

Interesant asta cu gazele de sist, blestemati nu e de ajuns ca au distrus teritoriul lor acu il vor pe al nostru, cat despre Ponta un idiot caruia nu ii pasa de tara cam atat cu "democratia" si "patriosmul"

| JohnnyWylde a răspuns (pentru TheDjoker):

Gripa aviara si porcina nu au nicio legatura cu religia (poate a fost asa cum zici tu, virusul creat in laborator dar nu din ordinul bisericii) iar chestia cu Patriarhul nu a fost demonstrata. Nu zic ca e nevinovat, poate a facut intelegeri in secret dar pana nu se demonstreaza nu avem de unde sa stim. Dar tot nu inteleg de ce ai zis ca evreii conduc lumea, sau ca lumea e manipulata de biserica. De fapt lumea in ziua de azi e tot mai superficiala si religia este tot mai desconsiderata.

| TheDjoker a răspuns (pentru JohnnyWylde):

Nu din ordinul bisericii a fost creat.
De fapt chestia cu manipulare prin biserica o tot aud peste tot. Dar nu inteleg. De asta sunt aici sa inteleg.
Explica-mi cum e cu evreii, cu Israelul, cu pentagrama lor de pe steag.

| JohnnyWylde a răspuns (pentru TheDjoker):

Evreii sunt doar un popor. Pentagrama de pe steag, probabil reprezinta un simbol al religiei lor, cum ar fi crucea la crestini.

| Awesom a răspuns:

Ti-e frica de masoni si illuminati.

| Amphytrion a răspuns:

1.evreii se trag dintr-un popor tribal primitiv,ce au,, prins'' la turma ca fiind,, ales''. Total gresit. fiindca tot ce s-a vehiculat de evrei au avut interese politice( C-tin cel,, mare''), nimic legat de Divin.
2.Intotdeauna fortele bisericesti s-au folosit de religie, pentru a-si consolida puterea.In decursul mileniilor au curs rauri de sange in numele lui Dumnezeu.DE CE?
3.Manipulare prin religii. EXACT. Din toate timpurile religia s-a folosit de politica si invers.,, Eliminarea''religiilor, s-ar putea infaptuii tot din interese politice, DAR bisericile nu vor fi eliminate, dor se vor transforma.
4.Aceste semne masonice,sunt semnale subliminale,ce doar putini le inteleg cu adevarat.Da, transmit, dar nu sunt de,, pericol''public, sunt doar de trend!
5.Precum am,, spus'' aceste semne, sunt,, la moda'', dar nu sunt periculoase in adevaratul sens al cuvantului!