| ioancuza23 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre pacatul malahiei? Adica avem un caz recent, peni**l lui Drake pe internet, este categorizat ca act de malahie?

Răspuns Câştigător
| sh859JD a răspuns:

Malahia este actul ceea ce nu vrea biserica să faci, sub nicio formă. Pe scurt, malahia se tranduce prin labă și se referă, în mod deosebit, la bărbați, cu toate că acest păcat este întâlnit și la unele dintre femei. Deci, da. Orice act care se seduce spre labă este categorizat ca malahie, sper ca te-am ajutat.

https://ortodox.md/......vea-copii/

Aici ai un link pe care il poti folosi pentru a te informa. O zi faina!

| RationalityRules a răspuns (pentru sh859JD):

Nici nu vreau sa mostenesc "imparatia" lui iahve laughing)

| ioancuza23 explică (pentru sh859JD):

Multumesc pentru seriozitate

| ioancuza23 explică (pentru ioancuza23):

Despre ce vorbesti tu domnule?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O parere destul de buna, practic...