| Antipaticu a întrebat:

Voi la ce va ganditi atunci cand auziti de cuvantul religie?

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Religii sunt multe, dar ce iti poate oferi mantuirea este una singura:Credinta in Domnul Isus, care de buna voie si-a dat viata la Golgota pentru iertarea pacatelor noastre.

| Rapplex a răspuns (pentru EmaS):

La fel spun si celelalte religii, ca trebuie sa crezi in "Domnii" lor.

| Raniia a răspuns:

Religia este credinta in supranatural sau divin si in cursul dezvoltări sale a luat un imens număr de forme in diverse culturi. Pentru mine Dumnezeu a devenit suflarea mea, bucuria mea, puterea mea deplină.Cel căruia mă inchin El mă umple zilnic de puterea si tăria Sa.El mi-a linistit inima zbuciumată.

| chelstone a răspuns:

Cea mai buna firma de dresaj...

| lifeForJesus a răspuns:

Religia curată şi neîntinată, înaintea lui Dumnezeu, Tatăl nostru, este să cercetăm pe orfani şi pe văduve în necazurile lor şi să ne păzim neîntinați de lume.
Nu la lins și pupat icoane ca tine, și la bătut babe cum am auzit!

Răspuns utilizator avertizat
| Rapplex a răspuns:

Este o metoda extrem de complexa care reuseste sa manipuleze oameni privati de informatie sau pur si simplu oameni nepasatori.Mai simplu, este o forma de doctrina acceptata pentru controlarea oamenilor.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Eu ma gandesc cum ar zgaria cineva cu unghiile pe o tabla.

| ML001 a răspuns:

Lumea asta e impartita pe religii si toti vor sa fii de partea lor! cand aud cuvantul religie ma gandesc la oamenii care merg la biserica numai " de Craciun si Paste"happy... a fi religios nu inseamna a fi credincios, este o mare diferenta! Isus a fost si e este perfect dar nu a avut nici o religie si nu a fost botezat la 2-3 lunilaughing ci la 33 de ani prin propria decizie

| ShowTim3 a răspuns:

O tarfa care profita de altii, numai la Dumnezeu nu ma gandesc de obicei.

| GodBlessYou a răspuns:

Ma gandesc la kim kardashian cum face sex cu mr. black...

| Omulrational a răspuns:

La ''prealuminatul'' care va da stupid la raspunsul meu.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Minciună, manipulare.
Sayonara!

| xXGaBiXx a răspuns (pentru UnleashedPsycho):

Wow,esti satanist, numai idiotii sunt satanisti straight face

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru xXGaBiXx):

În primul rând sunt ateu.
În al doilea rând, wow, eşti incredibil de îndoctrinat şi încuiat.
În al treilea rând, care'i faza dacă aş fi?
Ar trebui să zici mersi că ajut la creşterea nivelului de inteligenţă al României, în timp ce tu ne tragi în jos.
Sayonara!

| wforweirdo a răspuns:

La handicapaţii de pe TPUlaughing
Nu serios, mă gândesc la tot jegul ăsta, la câţi oameni proşti există, la colegii mei care urlă la mine că nu cred în dumnezeu. la manipularea asta.

| adisuper a răspuns:

Depinde de context, dar in majoritatea cazurilor ma gandesc la prostie si manipulare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de contextul in care aud, vad, citesc cuvantul! Daca il incadrez pe TPU si il "leg" si mai tare de anumiti useri (nu de tine e vorba), ii "confer" o mutatie de sens. big grin Si ma gandesc la animozitate, controversa necivilizata, jignire la adresa celui care nu gandeste la fel ca tine. Asta ca sa "validam" legea care spune ca uzul impune anumite chestii.winking

| Laura46 a răspuns:

In cine cred.eu cred in Dzeu, in existenta LUI mai precis, a LUI IISUS, a MAICII DOMNULUI.musulmanii cred doar in allah si profetul lor mohamed. budistii in budha,altii in zei, altii in vitei, in statui.Religia noastra tine numai de Dzeu si de Iisus, eu in asta cred.ca ei ma vor judeca dincolo, ca Dzeu m-a facut pe mine-omul si ca nu ma trag din vreo maimuta.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru Laura46):

Aha deci pe tine te-a facut dumnezeu si musulmanii si budisti se trag din maimute. Ce ghinion pe ei ca nu au avut un dumnezeu asa smecher ca al tau. Asta e unii se nasc in bogatie si altii in saracie.

| Laura46 a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Cat poti fi de rautacioasa.esti cumva musulmana? sau atee? am spus asta pentru ca cineva (ateu) de pe TPU a spus clar ca toti oamenii se trag din maimute, si ca el nu crede ca Dzeu a facut oamenii.eu sunt ortodoxa si niciodata nu o sa cred aberatii k acelea

| Rapplex a răspuns (pentru Laura46):

Oameni buni, sa va intre in cap odata si pentru totdeauna, oamenii au evoluat din maimute foarte tarziu, totul incepe de la un micro-organism.Toti spuneti ca maimutele de unde au aparut, ceea ce rezulta ca voi credeati ca teoria evolutionista se refera la maimute aparute dintr`o data, care au evoluat, patetic! Daca mi-ati fi cerut sfaturi in trecut, va recomandam sa nu va fi scobit in nas la orele de biologiewinking.

| evolutION83 a răspuns:

La preoti betivi,pomanagii,pedofili,homosexuali,manipulare, si foarte multi prosti care au grija sa nu se schimbe Nimic din tot ce am scris mai sus, din contra!