| Omega233 a întrebat:

Www.sfaturiortodoxe.ro/_muzicarock.htm
Ce parere aveti? Abereaza sau are sens ce spune?

8 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

laughing Orice alt zeu e Satana, normal, pentru ca Satan inseamna adversar.

"iar Michael Jackson ajunge să-l facă cu trupul lui în timp ce dansează." - Iar toti preotii fac acelasi semn in timp ce se c*ca rolling on the floor

| Thunderstruck a răspuns:

Daca te astepti ca ceva spus de site-ul ala sa aiba sens...

| RAY a răspuns:

Eu mas uita la averea bor de 3 miliarde de euro si la miile de persoane care se calca pentru o portie de fasole, nu cred ca muzica rock influenteaza pe cineva intr-un fel, daca esti rau vei vi si daca asculti romante, daca esti bun vei vi si daca aculti rock

| Mădă0611 a răspuns:

rolling on the floor Ca ceva sa fie posedat, trebuie sa existe "posedatorul", ete ca nu exista si de aici rezulta ca aberatiile astea sunt aberatii.
App, sfat pentru viitor: cand mai dai peste fosti atei, fosti nu stiu ce dăştia departati de dumnezeu care acum sunt un fel de pocaiti (de fapt aia fosti nu stiu ce sunt cei mai fanatici pocaiti), cerceteaza-le un pic familia, credintele parintilor sau/si a bunicilor, in 100% din cazuri e vorba despre familii crestine => copii indoctrinati, de aici e clara treaba.

| reihiuke a răspuns:

Muzica rock dauneaza oricum, prin vibratia ei. Nu conteaza ce se spune acolo. Ritmul ei nu face bine si ceea ce provoaca in om.

| Dariusuu a răspuns (pentru reihiuke):

Dauneaza pentru tine.

Nu intelegi nimic. Prin ritmul ei, fac lucrurile sa devina posible.

| 3xfemeie a răspuns (pentru reihiuke):

Nu consider ca toata muzica rock este la fel. Cum ramane cu baladele rock, de exemplu? Se vorbeste despre iubire si eu chiar nu vad un ritm daunator.
Cred ca ar fi mai corect sa catalogam doar anumite melodii ca fiind de vibratie joasa sau daunatoare prin ceea ce provoaca in om.

| Hash001 a răspuns:

Thor este Dumnezeu in religia nordicilor, cei care fac aceste chestii mananca mult ****.