| 6ept3mb3r a întrebat:

A avut cineva candida? Ce stiti despre ea? Cum a-ti tratat-o? ce complicatii are daca nu se trateaza? please raspundeti doar daca ati fost in situatia asta nu dati cu parerea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am facut un tratament complex: Orungal 10 cp, unul pe zi, unguent cu Nizoral, 2-3 aplicatii pe zi si Amicel ovule 6 zile, unul pe zi seara. A repetat tratamentul in fiecare luna dupa menstruatie, 3 luni consecutiv. Crema Nizoral am folosit-o 3 luni fara pauza, zilnic. In timpul asta l-am uns pe partenerul meu cu Nizoral crema in fiecare seara, am fiert lenjeria intima, prosoapele si cearsafurile dupa fiecare utilizare (foloseam si 5 prosoape pe zi).

2 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Nu am avut... dar iti dau un link unde poti afla mai multe sfaturi pentru tratarea bolii!
http://www.sfatulmedicului.ro/......ndida_2191
sper sa-ti fie de folos!
sanatate

| arysa a răspuns:

Am facut tratament cu Nistratina si doctorul mi-a mai dat o crema Lomexin cu care ma dadeam in fiecare seara.