| voisanye a întrebat:

Sal, imi poate spune cineva cat sta un colet la Posta Romana? Va rog sa raspundeti doar daca stiti sigur nu doar sa va dati cu parerea. Mersi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul de pastrare este de 10 zile pentru coletele interne si 30 zile pentru cele internationale. Pentru detalii citeste aici: http://www.posta-romana.ro/......stale.pdf.

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

10 zile, dar daca nu vrei sa-l ridici, mergi la posta sau suna si spune ca nu vrei sa-l ridici, macar sa se intoarca la expeditor, ca saracul plateste aiurea depozitul.

| marsat a răspuns:

10 zile calendaristice din ziua in care a ajuns inclusiv. O zi buna!

| Mihai300_6475 a răspuns:

7 zile

| bulzz a răspuns:

Pai eu am comandat un telefon de pe Okazii.ro si mi-a venit prin Posta Romana, o fost 7 lei, maxim poate fi pana in 10 lei.

| voisanye explică:

Nu asta am intrebathappy...cat timp sta coletul la posta daca nu il scot, adica dupa cat timp e trimis inapoi?