| patratzel a întrebat:

A avut cineva pana acum vaginita si i’a recomandat medicul spalaturi vaginale? Din cate stiu spalaturile sunt clar daunatoare si nu stiu daca sa iau tratamentul sau nu.(am 21 de ani) M-ar ajuta mult un sfat de la voi, eventual de la persoane care au trecut prin asta si au vazut ce rezultate au avut…sau nu. Multumesc. O seara placuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spalaturile sunt daunatoare la femeia sanatoasa si necesare la femeia cu infectii vaginale. Nu te poti vindeca fara sa introduci tratament foarte profund in vagin. Tratamentul nu este deloc daunator, ci necesar.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Ti-au fost recomandate pentru ca ai un anume fel de vaginita a carei tratare si/ sau diminuare a simptomelor se face prin spalaturi cu o anumita substanta. De ex. in vaginita provocata de ciuperca Candida albicans, pentru diminuarea pruritului(mancarimii) si limitarea inmultirii, unii recomanda spalaturi cu o solutie de bicarbonat de sodiu. Daca nu esti multumita de diagnosticul si/sau tratamentul recomandat de medicul la care ai fost, consulta altul! Numai bine!