| AlinElle89 a întrebat:

A folosit cineva pastilele crom sau spirulina? A dat rezultate, a-ti slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| just4fun_8801 a răspuns:

Despre crom nu stiu nimic, dar spirulina este folosita pentru diminuarea senzatiei de foame.
La slabire te ajuta in primul rand un regim alimentar corespunzator, efortul fizic si ambitia... alte medicamente / suplimente nutritive scurteaza procesul de slabire.

4 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna!, spirulina am folosit, dar nu pentru slabire, ci pentru detoxifierea organismului!, iar pentru a slabi nu te obosi prin pastile, ci prin efort fizicwinking printr-un sport(alearga), e mult mai sanatos si mentine prezenta corporala!, Numai bine, pa!

| pisi dy a răspuns:

Cu spirulina m-am ingrasat, cromul mi-a taiat pofta de dulce care a revenit a 2-a zi dupa ce n-am mai luat.depinde de organismul fiecaruia si mai ales de obiceiurile lui alimentare.

| ILikeToKnow a răspuns:

Daca vrei sa slabesti fara sati distrugi corpul te apuci de sport si te duci la nutritionist pentru o dieta sanatoasa nu iei pastile. Sar putea sa functioneze pastilele dar gandeste-te si ce efect negativ vor avea in timp, penntru ca pe moment te bucuri sa vezi ca slabesti... iar apoi sa ai probeme de sanatate nu ii placut.Eu zic sa faci sport... daca esti perseverenta vei reusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Spirulina este o algă marină, este bună ca adjuvant, nu slăbește ea ci dieta alimentară și mișcarea te pot ajuta să pierzi în greutate.
Cromul nici atât nu slăbește.
Pa, pa.