| Pacquiao a întrebat:

A folosit cineva Sotret 30mg/zi? Ce parere aveti? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NekoLoriichan3 a răspuns:

Eu am avut o acnee urata, care a trecut cu Sotret + gel spumant de curățare de la Bioderma.Depinde de ten-eu am tenul sensibil; la tine s-ar putea să nu apară roșeață sau semne dacă ai tenul normal happy
Eu am făcut 3 luni tratament și începeau să dispară din ce în ce mai mult.
Nu știu dacă ți-a spus doctorul, dar Sotretul își face efectul și după tratament ^^
După terminarea tratamentului, nu o să mai ai deloc coșuri(poate doar la cele mai adanci vor ramane niste cicatrici, dar o sa dispara in timp). Pentu semnele alea, e bine să-ți cumperi o crema cicatrizantă(de la Avene e cea mai bună).
Mie îmi mai apare cate 1-2-doar la menstruatie, pentru mine asta e ceva normal; oricum dispar repede.

10 răspunsuri:
| Kyılε a răspuns:

E în regulă. Eu personal nu am folosit acest medicament, însă o rudă de-a mea l-a folosit și nu s-a îndoit de el vreo secundă.

| Pacquiao explică (pentru Kyılε):

Au disparut toate cosurile? In cat timp s-au vazut rezultate? big grin

| Kyılε a răspuns (pentru Pacquiao):

După câteva săptămâni îmi zicea el.

| BogdanLuca a răspuns:

Foloseste in loc de Sotret, Roaccutane! Trebuie sa faci analize din sange lunar, sa urmaresti funtia hepatica, aceste medicamente fiind foarte toxice!

| NekoLoriichan3 a răspuns:

Da,eu am folosit.
Am făcut tratament cu el pentru coșuri,însoțit de niște creme pentr îngrijirea zilnică a tenului.
M-am împăcat destul de bine cu el,dacă pot zice; dacă ai multe coșuri, în timpul tratamentului Sotret, acestea se vor usca și vor rămane niște urme cam vizibile, de aceea este foarte impotantă curățarea zilnică cu un gel spumant pentru ten(de preferat pentru ten sensibil-tolerează mai bine).
S-ar putea să apară puțină roșeață în timpul acestui tratament, mie mi-a apărut puțin.

| Pacquiao explică (pentru NekoLoriichan3):

Deci iti raman semne? Dar in cat timp se vad rezultate? happy
Au disparut toate cosurile? happy

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru Pacquiao):

Eu am avut o acnee urata, care a trecut cu Sotret + gel spumant de curățare de la Bioderma.Depinde de ten-eu am tenul sensibil; la tine s-ar putea să nu apară roșeață sau semne dacă ai tenul normal happy
Eu am făcut 3 luni tratament și începeau să dispară din ce în ce mai mult.
Nu știu dacă ți-a spus doctorul, dar Sotretul își face efectul și după tratament ^^
După terminarea tratamentului, nu o să mai ai deloc coșuri(poate doar la cele mai adanci vor ramane niste cicatrici, dar o sa dispara in timp). Pentu semnele alea, e bine să-ți cumperi o crema cicatrizantă(de la Avene e cea mai bună).
Mie îmi mai apare vreo 2-3 doar la menstruatie, pentru mine asta e ceva normal; oricum dispar repede.

| Pacquiao explică (pentru NekoLoriichan3):

Mersi! happy

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru Pacquiao):

Cu plăcere ^.^

| NekoLoriichan3 a răspuns (pentru Pacquiao):

Eu am avut o acnee urata, care a trecut cu Sotret + gel spumant de curățare de la Bioderma.Depinde de ten-eu am tenul sensibil; la tine s-ar putea să nu apară roșeață sau semne dacă ai tenul normal happy
Eu am făcut 3 luni tratament și începeau să dispară din ce în ce mai mult.
Nu știu dacă ți-a spus doctorul, dar Sotretul își face efectul și după tratament ^^
După terminarea tratamentului, nu o să mai ai deloc coșuri(poate doar la cele mai adanci vor ramane niste cicatrici, dar o sa dispara in timp). Pentu semnele alea, e bine să-ți cumperi o crema cicatrizantă(de la Avene e cea mai bună).
Mie îmi mai apare cate 1-2-doar la menstruatie, pentru mine asta e ceva normal; oricum dispar repede.

| EduNet a răspuns:

Este total contraindicat sa folosesti medicatie pentru acnee. In cele mai multe cazuri acneea se poate vindeca dar nu prin medicatie. Citeste aici http://www.edunet.ro/tratament-acnee/ despre tratamentul acneei.