Întrebare recomandată | Gena5 a întrebat:

A folosit cineva tratament cu miere de manuka pentru e.coli? Am infecție e.coli la urina si vreau sa scap de el cu ajutorul tratamentului naturist fără a avea reacții adverse.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Deci cand ai infectie urinara, te duci la un laborator si faci antibiograma. In rezultate iti spune pentru E. coli ce abtibiotic trebuie sa iei, nu iei antibiotic dupa ureche, nici dupa urechea medicului(fara rezultatul analizei). Acolo scrie alb pe negru la ce antibiotic tulpina ta de e. coli cedeaza. Sotia mea a trebuit sa ia cel mai slab antibiotic, intelegi? Nu incurazej deloc pastilele, ci doar plantele naturale. Incerca te rog cu ceai de coada calului. Sanantate.

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Ia vezi si incearca sa cumperi de la farmacia o cutie de URINAL pentru ceai sau medicamentul URINAL MEDICAL asta distruge toti bacterii E-coli!

| Gena5 explică (pentru untu):

Am luat tot felul de antibiotice. Am luat Urinal akut timp de 14 zile si tot nu am scăpat de el.

| florinflorescu a răspuns (pentru Gena5):

Deci cand ai infectie urinara, te duci la un laborator si faci antibiograma. In rezultate iti spune pentru E. coli ce abtibiotic trebuie sa iei, nu iei antibiotic dupa ureche, nici dupa urechea medicului(fara rezultatul analizei). Acolo scrie alb pe negru la ce antibiotic tulpina ta de e. coli cedeaza. Sotia mea a trebuit sa ia cel mai slab antibiotic, intelegi? Nu incurazej deloc pastilele, ci doar plantele naturale. Incerca te rog cu ceai de coada calului. Sanantate.

| florinflorescu a răspuns:

Nu stiu de aceasta miere. Pentru tot ce tine de infectie urinara iti recomand sa bei 3 cani pe zi de ceai de coada calului. Cand apa fierbe, pui planta, o lasi 15 min acopierita, apoi o strecori si bei neindulcit. Dupa prima zi deja vezi diferenta. Multa sanatate.

| Gena5 explică (pentru florinflorescu):

Am băut ceai sănătatea rinichilor de la Dacia Plant 2 luni iar recent am fost la doctor rezultatele au arătat ca infecția e acum mare din cauza imunității prea slabe si acum iau antibiotice prea puternice. Sper sa scap de el odată... Totuși am vrut sa știu daca miere de Manuka e foarte buna pentru Infecții si pentru imunitate am citit pe internet despre miere dar nu știu daca e adevărat ce se spune nu vreau sa dau banii aiurea deși e f scumpă

| daniel33441 a răspuns:

Tratamentele naturiste nu au multe sanse impotriva infectiilor.tratamentele naturiste sunt bune pentru ingrijire si nu pentru tratare.folosesc tratamente naturiste de cand ma stiu inclusiv miere de manuka la care conteaza cel mai mult concentratia adica acel UMF sau MG.cu cat mai mare cu atat mai bine insa si pretul creste.cel mai recomandat este in tratamentul afectiunilor minore, alergii pe piele, ingrijire a parului insa nu te baza pe ele sa rezolve infectiile. poate acum 1000 de ani cand bolile nu erau cele care sunt acum si poluarea din ziua de azi nu exista da..ar fi functionat insa acum din pacate doar chimia di medicina moderna ne mai poate ajuta.

| Manuka a răspuns:

Mierea de Manuka este recomandata ca tratament naturist complementar si preventiv pentru astfel de infectii. Recomandarea ferma este intotdeauna consultul unui specialist. Daca vrei sa vezi care este cea mai buna miere de Manuka pentru o astfel de problema poti consulta aici: https://mieremanukapret.ro/