| AvalohAlyn a întrebat:

A luat cineva magneziu MaxiMag si l-a ajutat la anxietate/intepaturi la inima/palpitatii? Ce parere aveti despre MaxiMag(Zdrovit)? Nu am probleme la inima dar am pulsul mai marit de la anxietate in public.Ma gandeam sa folosesc magneziul in loc de Anxiar fiindca acesta din urma da dependenta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice supliment poate cauza probleme. De ce?
Cân iei pilula bombardezi corpul brusc cu o cantitate mare de magneziu. Imediat corpul zice, păi îmi trebuie și calciu, imediat!
De unde să-l iau? Hai la oase! Dar îmi trebuie și vitamina V și enzima E și hormonul H. Ei mama supărării, de unde să le iau pe toate acum? Și le ia de unde ele își fac treaba. Și tot mai rămâne, și ce e in plus otrăvește. Păi dacă otrăvește, dă-l în mă-sa și în cine l-o băgat în mine în plus! Mă piș pe el. Și ajunge la rinichi, care ca să poată elimina cantitatea prea mare din orice sare, mărește cantitatea de urină. Ca să poată funcționa la turație maximă, își obosește directorul lor, glandele supra renale. Asta duce la tot soiul de simptome atipice de suprasolicitare, dle doctor mă doare, ești nebună nu ai nimic, du-te și te culcă.
Cum scapi de toate astea. Mănânci alimente care conțin magneziu în cantitate potrivită, M legume, fructe, pe care corpul știe să o administreze. Consumi sare de mare, sau sare pentru murături, fără iod adăugat în fabrică, că și ăla este un supliment foarte activ, iar noaptea să ai 8 ore de somn sau 6 plus 2 ziua ca să aibă timp corpul să facă ceea ce trebuie, cu tot ceea ce bagi în el.

| Donsavas a răspuns:

Da,mai bine folosesti magneziul decat anxiar fiindca anxiar e prea puternic si fara el poti deveni mai hipertensiv, iritabil. Iti schimba creierul. Rămâi la magneziu, este esential.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am lu-at dar degeaba nu a functionat pana nu am reusit sa-mi fac o alimentatie echilibrata in vitamine si minerale.
Mai poti folosi B12, B6 si 5HTP, zinc, vitamina D3 si omega 3 pentru anxietate.

Dar chiar si asa nu s-a rezolvat complet, am observat ca dispar intepaturile când i-au aer si nu mai stau inchis inauntru jucâng GTA5 thinking E cam ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seroxatu e mai bun decat ambele la un loc pentru anxietate sociala

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Seroxatul e antidepresiv, eu iau Prozac(fluoxetina) ca si antidepresiv.Am luat seroxat nu m-a ajutat.Conteaza daca ti se potriveste personal creierului.

| gogu220 a răspuns:

Am luat tot felul de pastile pentru magneziu si nu am rezolat prea mare lucru. Dar de cand am gasit un SPA unde fac bae in magneziu simt o diferenta. Nu zic sa nu asculti un sfat al unui medic, dar o baie in bazi nu are ce strica.