| Mimmiy a întrebat:

A slabit cineva cu ceai verde? As vrea sa slabesc cam 3kg ( evident ca am sa fac sport si am sa tin dieta)
1.In cat timp ati slabit cu ceai?
2.Cate cani se bea?
3.Cat timp trebuie sa bei ca sa slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu am incercat sa-l beau, e atat de gretos si ca gust si ca miros de zici ca-i imputit. L-am aruncat de nu s-a vazut, l-am facut si normal si foarte putin concentrat, sa dea naiba-n el. Iar cel in plicuri nu e bun de nimic.

| gingergirl1 a răspuns:

Eu beau ceai verde, dar nu neaparat ca sa slabesc...Nu are un gust extraordinar dar e foarte bine sa bei deoarece elimina toxinele din corp, incetineste imbatranirea si e alticancerigenwinking
Daca faci sport, o sa slabesti sigur, eu asa am slabit cam 6-7 kg. Nu m-am abtinut de la mancare si etc ci am facut mult SPORT!

| Mimmiy explică (pentru gingergirl1):

In cat timp ai slabit?

| gingergirl1 a răspuns (pentru Mimmiy):

Pff...nu prea mai stiu..in jur de 3-4 luni.
Aveam aproape 60 de kg la 1.55 cred thinking Asta acum 2 ani parca. Si am zis "gata", ma pusesem pe "sport" gen: faceam abdomene la greu, genoflexiuni sau dadeam drumul la muzica si incepeam sa dansez sau tot felul de exercitii -gaseam eu laughing Si faceam astea aproape zilnic, si a dat rezultate. Mbine, seara mancam mai putin(pentru ca eu la 22.00 noaptea ma duceam sa beau apa si era imposibil sa nu poftesc la ceva laughing) si ajunsesem la 53-54 de kg.
Eu una cred ca poti slabi 3 kg in o luna, daca faci sport macar cateva zile pe saptamana si mananci sanatos (fructe, legume).
P.s : bea multa apa, ajutawinking iti reduce din pofta de mancare.