| booh a întrebat:

A urmat cineva tratament cu SOTRET 20(asa scrie pe cutietongue )?
Daca da, cat timp ati luat porcariile alea? Stie cineva cate luni se ia? Ca mie doctorul imi spune mereu: Continua cu Sotret.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Probabil ai o acnee rebela; oricum efectele secundare sunt depresie, anxietate, ganduri de sinucidere, etc
se ia in general 15-20 de saptamani;

8 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

A luat o prietena cred ca vreo 2 luni, dar nu stiu exact, nu vreau sa te mint. Oricum, am auzit ca nu-s bune pentru ca un alt prieten a luat si el si avea hemoragii nazale frecvente, a mers la medic si i-a spus sa nu mai ia. Are reactii adverse urate cica si multi medici nu-l recomanda. E bun pentru cosuri, dar de multe ori nu merita sa suporti reactiile adverse. Mai bine incerci altceva.
Nu stiu, eu zic sa consulti un medic care stii ca e bun sau consulta vreo 2-3.

| Jonathan a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi pe doctor, probabil ca nu iti place. Daca nu iti place poate iti poate da un inlocuitor

Oricum uite aici un prospect : http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=3039

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a dat sotret de 20 dar nu am gasit asa ca mi-a dat de 10 cate 4/zi, le iau de 3 saptamani, trebuie sa le tin cam 3 luni happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am luat si eu sotret20, timp de un an si 4 luni. aveam cosuri pe fata, cat timp am luat pastilele nu mai aveam nimic pe fata si dupa ce am intrerupt mi-au aparut din nou mai multe.nici acum nu am scapat de cosuri merg la alt dermatolog in italia, in sfarsit se vad rezultatele.parerea mea e ca mai mult de trei luni sa nu iei sotret 20, ii spui doctorului sa schimbe reteta.succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. 3 luni.pentru acnee cistica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,eu am luat o cutie de sotret 10 (2 pe zi) si mi-au trecut mare parte din cosuri, dar cand am terminat kutia nu am mai luat o saptamana sa vad c se intampla si imi ieseau cosuri acum nu am mai gasit sa kumpar sotret 10 si am luat sotret 20 oare daca am luat sotret 10 2 p zi, acum pot sa iau sotret 20 1 p zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu iau pentru o perioada de 3 luni zi de zi dupa care le raresc.

| ShakeIt a răspuns:

Mie mi-a zis doctorul cand se termina sa revin ca imi schimba tratamentul thinking deci practic o luna cam asa... acum depinde cum ti-ai iesit analizele daca le-ai facut happy