| Andreea7000 a întrebat:

Acolo unde se afla apendicele in dreapta, numai ca in partea stânga, chiar deasupra acelui os ma doare de cateva zile. De asemenea se duce durerea si spre spate, mai alea pe lateral. Ce organ se afla acolo?

Totuși, ma doare cam peste tot la abdomen. Ma mai doare și in stanga buricului, unde mi-a si zvâcnit câteva minute, ma doare si sub coasta stânga si dreapta.

Am avut intr-o seara senzația ca se afla sânge în gura mea si ceva amar, dar când am scuipat pe un șervețel nu a fost nimic. Trebuie sa spun ca sunt destul de stresata in general si cand i-am spus mamei toate acestea a zis ca e de la stres. Pareri? Eu am probleme si cu fierul, adică oricât fier as lua din alimente (sfecla de exemplu) sau pastile, nu se asimilează in organism.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci analize de sange. Poate fi fierea daca simti gust amar sau poate fi ficatul sau altceva. De aceea cel mai bine este sa sa faci un control acolo. Bea lichide multe dar nu sucuri acidulate sau neacidulate.Nu mai manca prajeli sau foarte sarat/picant.
Nu stiu daca fumezi sau practici vreun sport.

| Andreea7000 explică (pentru anonim_4396):

Nu fumez, dar acum câteva zile am fost fumător pasiv pentru vreo doua ore jumătate. Am inhalat mult fum, si parca de atunci ma doe toate. Si nu sunt sportiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu le asimilezi prin hrana poate ar di cazul sa faci cateva injectii cu fier in cazup in care ai nivelul de hemoglobina sub 10.

| alexandru303 a răspuns:

Nu e nici un raspuns clar sa primesti la aceasta intrebare. Daca simti tu ca nu mai poti, te simti din ce in ce mai rau sau pur si simplu nu suporti, du-te la medic naiba. Cine te poate ajuta cu asta? Nimeni. Doar daca te duci la un medic. Spune-i la mama ta sa te inteleaga daca nu vrea. Vezi tu ce ii zici, dar du-te la medic.
Sa te faci bine!