| anonim_4396 a întrebat:

Acu' 2 zile, i-am dat unui amic un pumn in umar cu toata forta, si de atunci ma doare tare incheietura, cu ce sa ma dau sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Unge-te cu o crema antiinflamatoare-diclofenac sau fastum gel.
Nu e nimic anormal, trebuie doar ca altadata sa fii mai atent!

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Dezinfectează, dă cu Spirt şi pune gheaţă. În 2-3 zile nu vei mai simţi nicio durere.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Compresa cu gheata si va trece.
Ai grija de tine.
Te pup!