| đ a întrebat:

Acu ceva vreme am avut ciclu menstrual doua luni de zile fara pauza. am fost la doctor, mi-o dat un tratament pe care sa-l iau doua luni si a zis ca se va regla. l-am luat exact cum a spus, acele doua luni a venit normal. la fel si a 3a luna, dar acum nu mai vine deloc straight face. de o luna jumate nu am mai avut deloc. planuiesc sa ma duc din nou la doctor dar vroiam sa intreb daca e o problema cu mine sau ar trebui sa schimb doctorul? ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o problema hormonala destul de grava. Exista sansa sa se rezolve cu tratamentul respectiv, dar nu s-a rezolvat. Asta inseamna ca trebuie alte investigatii si tratamente. Trebuie sa consulti un ginecolog si un endocrinolog

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Eu iti recomand sa mergi la un cabinet particular. Poate ca e mai costisitor, dar doctorii acolo acorda mai multa atentie asupra pacientului.
Sigur e ceva in neregula daca suferi dereglari de genu.
Se poate sa ai chist la ovare.Doar chisturile la ovare produc dereglari la ciclul menstrual.
Totusi ca sa fii sigura, du-te la doctor, pentru a iti face o ecografie.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Ai facut testul de sarcina inainte?:X