| WithoutName123456789 a întrebat:

Acum 3 zile m-a muscat sub ochi o insecta,dar nu stiu ce fel de insecta era.Mi s-a facut o umflatura rosie si mare sub ochi, am folosit si crema triamcinolon si antialergice, dar nu au mers! Imi spneti niste tramtamente naturiste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca tinctura de bitter suedez, Pui niste comprese pe ochi.
Sau, tinctura de propolis.
Ai putea sa pui si seva de la rostopasca, insa s-ar putea sa te usture tare (desi se vindeca mai repede).
Insa, tot bitterul suedez e mai indicathappy.

| Galatz a răspuns:

E grav aceasta.Ar trebui sa mergi la medicul tau de familie.

| RubikSD a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un doctor. Insa daca totusi vrei sa te tratezi acasa poti incerca asta: http://www.sfatulmedicului.ro/......njeni_5820

| Darker a răspuns:

Ar trebui sa mergi neaparat la doctor.