| codrin53i37 a întrebat:

Acum câteva ore am primit de la unul un pumn puțin mai jos de ochi langa nas, nu ma doare dar e puțin roșu si parca e puțin umflat, ce îmi recomandați sa fac? Fara medic doar asa să îmi pun ceva acolo sau orice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se va dezumfla in cateva zile.
Este timp sa meditezi: cum sa eviti si alti pumni in viitor.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apa rece sau gheata. In rest trece. Cate batai am dus eu in copilarie, nas spart, ochi umflati si iata ca am trecut de 60 de ani!

Răspuns utilizator avertizat