| Luck8383 a întrebat:

Acum un an am mers la optician pentru că am inceput sa am probleme dureri de cap și de ochi zilnice.
De când am fost și mi-am pus ochelari acum mi-au trecut toate durerile de cap, ochii mă mai dor din când în când nu ca înainte, eu stau și mult pe telefon și probabil de aia.
Dar tot aud oameni că se plâng de clinica respectiva că au avut nu stiu ce probleme că vederea li s-a înrăutățit și m-am speriat rău.
Am avut și eu problema asta in trecut iar mai apoi după ce am auzit că rămâneau oameni orbi am schimbat clinica.
Locuiesc in Tg Jiu, clinica la care merg se numește ONIOPTIC, anul trecut m-am mutat la această clinica că în trecut am tot pățit să zică oamenii de prin zona mea că la clinica la care mergeam înainte era foarte proasta îți făcea mai mult rău decât bine.
Acum va dați seama că îmi e frica nu vreau sa îmi bat joc de vederea mea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea poti da vina pe o clinica pentru ca ti s-a inrautatit vederea, proces care ne loveste pe majoritatea dintre noi dupa o varsta, fie ca vrem sau nu. Orbirea in mod clar e din alta poveste.Si prin faptul ca stai mult cu ochii in telefon, iti cam bati deja joc de sanatatea oculara, nu stiu exact cum sa-ti spun fara sa para ca iti tin morala.Dar asta e realitate laughing Iti recomand sa iei pauze dese si sa faci zilnic exercitii pentru ochi.Ai miopie sau?

| Dragobeta a răspuns:

Daca nu ai patit nimic pana acum, stai linistit.
In plus, la o clinica sunt mai multi medici. Poate tu ai nimerit la unul bun.
Eu am patit invers, am mers la un medic mult laudat si pentru un fleac era sa raman fara picior. Nu glumesc.