| Anonim18283 a întrebat:

Ajutat-ima!
Aseara cand m-am sters eram plina de sange dar nu am zis nimic. apoi m-am culcat.Azi cand m-am sters..era doar putin maro.Eu nu am menstruatie, dar am 13 ani.
De aseara pana azi..nu trebuia sa curga?!
E ciclu..sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai avut menstruatie. Uite ca acum ai.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, acesta este începutul primei menstruaţii/menarha :)

Nu este obligatoriu să curgă mai mult.
În general, prima menstruaţie este slab cantitativă!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......rioase-si/

Toate cele bune!

| BeeBia a răspuns:

Omg, nu pot sa cred că încă nu ai înțeles că e prima ta menstruație. E normal să nu ai un flux abundent pentru că e prima.

| SelfieWild a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu mama ta.

| Anonima5555 a răspuns:

Ti-a venit menstuatia..Nu e obligatoriu sa curga incontinuu.E ceva normal la varsta ta asa ca nu te speria, doar foloseste absorbante.Iti dau cateva sfaturi:sa schimbi absorbantul la 3-4-5 ore, chiar daca fluxul tau este scazut, pentru ca incepe sa miroase si nu cred ca ai vrea asta. Spala-te seara si dimineata daca crezi ca este nevoie, si fii mereu protefata, mai ales cand va incepe scoala.Trebuie sa porti haine inchise la culoare si sa ai griga.NU PURTA FUSTA! Daca fluxul este abundent poti purta abs Always Night, sunt foarte bune, dar daca folosesti Always Ultra, le poti schimba mai des.
Funda? happy