| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma, va rog! De cateva zile ma tot doare maxilaru in partea dreapta+urechea dreapta. de ce oare? M-a tras curentul? Am luat nurofen timp de 4zile dimineata si seara pentru ca nu mai rezistam de durere si nu mi-a trecut, calma durerea pentru cateva ore.atat.si acum 2ore am luat antinevralgic si tot n-a trecut straight face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ieri o fost luni, nu te-ai putut duce pana la medic?
Stii ce zic eu? Eu zic sa stai acasa pana surzesti, nu are rost ca pentru o "mica" otita sa te deranjezi cu drumul la spital si cu analizele + tratamentul care poate sa o vindece.
Ce mai astepti? Mergi la medicul de familie, el te poate ajuta, nu noi. In paranteza, poate fi si alta cauza, dupa cum au zis si altii, dar tot la medic trebuie sa ajungi in orice caz.

| doctoressa a răspuns:

Simptomele tale pot fi cauzate de o otita sau o nevralgie trigeminala. Ar fi bine sa mergi la medic pentru un consult.
http://www.i-medic.ro/boli/otita-medie

| Adina77 a răspuns:

Poate ai o nevralgie sau o otita, cine stie?
Mergi la medic.

| uNICKu a răspuns:

Pai cati ani ai? sa-r putea sa-ti iasa maseaua de minte,aceea doare asa rau,totus incerca si cu o tigara aprinsa in ureche, dac e din cauza la curent o sa te ajute tigara, bafta

| alina1044 a răspuns:

Ai probleme cu maselele? daca da poti sa ai un abces!

| Ildiz a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri! am fost la stomatolog si a descoperit o carie mare ascunsa big grin. si imi dadea dureri in toata partea dreapta a maxilarului, mi-a scos nervul si acum e bine!

| Dimitrix a răspuns:

Cred ca ai o ai o otita sau gripa sau o raceala puternica.
Oricum bine ar fi bine sa mergi la un doctor, luckwinking