| maya a întrebat:

Ajutati-ma va rog...menstruatia mi-a venit acum 14 zile si nu mi-a trecut nici acum...nu curge foarte mult...curge cate putin, dar imi curge de 14 zile... ce poate fi? ajutati-ma va rooooog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Si eu am patit asa ceva iar diagnosticul dr. a fost : endometrita.Am stat 15 zile cu hemoragie (deja ameteam )si mi-a oprit sangerarea cu injectii, apoi am luat anticonceptionale pentru. reglararea menstruatiei.

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Ce poate fi decit o raceala, sau a unui dezechilibru hormonal, singerarile abundente pot avea drept cauza o sarcina neidentificata(avort, sarcina extrauterina), afectiuni benigne sau malignede col sau corp uterin(polipi cervicali, cervicita cronica, cancer de col, fibroame, hiperplazie de endometru), deci ceea ce trebuie sa faci tu este sa consulti de urgenta un medic ginecolog pentru a-ti da diagnosticul, nu sta asa risti sa faci mai stiu eu ce, mai bine previi din timp, decit sa regreti mai tarziu.Bafta multa si sanatate.

| DenissaDeea a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala, o raceala(la rinichi) sau o (boala transmisibila)nu neglija si mergi de urgenta la un medic ginecolog pentru un consult, doar un control la medic, te poate ajuta sa afli cauza exacta a sangerari prelungita in urma unor analize, multa sanatate.

| valsulnorilor a răspuns:

Probabil ca ai o raceala sau o problema la glandele anexe.mergi la un control ginecologic

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la doctor

| DrageanElena a răspuns:

Du-te la un control repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poate fii: o răceală care nu a fost tratată la timp ori este o dereglare hormonală.
Nu trebuie să stai atât de mult cu această sângerare, ea nu indică ceva bun la orizon din contră poate apărea șocul hemoragic și atunci nu știu cum ai să te mai descurci!
Fuga la medicul ginecolog pentru a vedea cauza și instituirea unui tratament adecvat afecțiunii tale.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla asa ceva si nu stiu ce sa fac!crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla asa ceva si nu stiu ce sa fac!crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna de 3 zile mi-a venit stopul nu stiu ce se intampla dar imi curge fff putin si are o culoare maronie si cu un lichid incolor incleios ce se intampla ajutati-ma si pe mine va roggggcrying((

| adolse a răspuns:

Cel mai bine ai merge la ginecolog

| corina_1951 a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru' ca al tau Mayacrying ce sa fac?