| maya a întrebat:

Mi-a venit menstruatia acum 14 zile...si curge si acum... ajutati-ma va roooog... ce as putea avea?

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Ai o deraglare hormonala... nu te speria si mie mi s-a intamplat... este o dereglare intre estrogen si progesteron... du-te la ginecolog sau macar suna la telefon ginecologul... nu e de jucat... vezi ca poti sa devi anemica, eu m-am simtit foarte rau, numai aveam putere sa fac ceva ...asa ca urgent la ginecolog... multa sanatate

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Cu siguranta ai racit, mergi de urgenta la un ginecolog pentru a-ti aplica tratamentul necesar.Multa sanatate.

daniela
| daniela a răspuns:

Urgent la doctor... o pierdere atat de indelungata de sange dai in anemie si nu e bine. Nu poate fi neaparat ceva grav ci doar o dereglare iar daca ai peste 40 ani poate fi inceput de menopauza

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Omule, de 14 zile?!, si tu intrebi aici, in loc sa fii de mult deja la usa medicului?? Ce gandire, ce logica e asta?? Sau ai si 14 ani si nu stii pe ce lume traiesti??! E mai bine sa "deranjezi" doctorul degeaba!, e platit doar! - decat prea tarziu!! Sa speram ca deja ai fost si nu ai nimic grav!, dar Niciodata sa nu mai amani!!...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Omule, de 14 zile?!, si tu intrebi aici, in loc sa fii de mult deja la usa medicului? Ce gandire, ce logica e asta? Sau ai si 14 ani si nu stii pe ce lume traiesti?! E mai bine sa "deranjezi" doctorul degeaba!, e platit doar! - decat prea tarziu! Sa speram ca deja ai fost si nu ai nimic grav!, dar Niciodata sa nu mai amani!

| buburutza a răspuns:

Cauzele unei sangerari pot fi :raceala, chist, fibrom, dereglari homonale sau daca ai facut recent vreun chiuretaj si aceasta poate fi cauza. Dar oricum trebuie sa mergi urgent la ginecolog. El iti va da diagnosticul si tratamentul adecvat.
Pupici si multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De ce stai atât de mult cu această sângerare?
Vrei să te anemiezi? Ori vrei să faci șoc hemoragic?
Fuga URGENT la medic pentru un tratament de oprire a sângerării și instituirea unui tratament corespunzător.
Niciodată să nu mai stai atât de mult.
Sănătate.
Pa, pa.