| Andreea_2629 a întrebat:

Ajutor! acum 2 luni mi-a fost plombata o masea ca aveam o carie mica.si acum ma doare maseaua respectiva.si mai ales cand o ating.nu inteleg dc ma doare iarasi tot acolo? voi merge maine la dr, dar aveti vreo idee de ce se intampla asta? a mai trecut cineva prin asta?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bebe_9747 a răspuns:

Posibil sa nuiti fi fost curatata caria cum trebuie si sa se fi facut iar pe dedesubt, am patit si eu. sau doar te-o fi tras curentu. intrebare. e si putin umflata gingiga? daca da sa nu fie vreun abces. iti tin pumnii si sper sa fie a doua varianta. take care

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu stiu durerea aia, de plomba, si nu stiu dc s-a intamplat, stiu doar sa nu pui prostii la masea, ca sa nu te mai doara, adica propolis, usturoi, sau alte chestii din astea, ca asa a facut si mama, si i s-a facut maseaua cat pumnuwinking

| Luissa123 a răspuns:

Asta se intampla probabil pentru ca medicul nu ti-a scos bine nervul sau poate e de la curent