| Adinutsaaa a întrebat:

Ma doare o masea ingrozitor si nu stiu ce sa mai fac pentru ca la stomatolog doar maine pot mergecrying. Maseaua este plombata cam de 9-10 luni insa durerile au aparut iarasi. As vrea niste remedii pentru calmare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karina_9942 a răspuns:

Du-te la farmacie si intreaba farmacista/ul de o pastila de calmare.si eu am patit la fel si noaptea m-am cam chinuit cu maseaua da daca iei o pastila s-au te dai cu un gel calmant, vei adormi. sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Ma...e cam neortodox...dar sa stii ca vechea poveste cu palinca la masea. chiar merge laughing

| Dummi a răspuns:

Exista si stomatolog de urgenta, la care poti apela cand vrei tu, chiar si duminica, noapte sau in sarbatori, altfel ia ketanol

| kleorys a răspuns:

Cred ca ai primit curent ai putea cumpara "aulin" daca este farmacie deschisa in preajma ta! daca nu, aprinde o tigara si baga in urechea din partea maselei care te doare!

| Babydoll_4700 a răspuns:

Ketonal

| alexandru04 a răspuns:

Pai maseaua daca este plombata.nu are cum sa doar.ca doar nervu' presupun ca ti l-a scos.alec stomatolog.dar incearca daca ai Algocalmin fiola sau Lidocain Spray(c-am 46 Ron scump.)

| Bianka_9565 a răspuns:

Pai...cel mai bun remediu este sa dormi...ca sa nu mai simti durerea sau cineva mi-a spus ca daca bei putina tuica sau ceva tare are sa-ti amorteasca maseaua nu vei mai simti durerea pana maine asa mi s-a spus plizzz funda plizzz

| Adinutsaaa explică:

Va multumesc mult! :*