| User075241663736 a întrebat:

Ajutor,am mancat multa ciocolata si de la ora 10-11 tremur(nu de frig), am o stare de greata dar nu imi vine sa vomit sima doare burta destul de tare, ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Aia e, trece pana mâine.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ia un antispastic dacă ai prin casa, hidratează-te. Ai mâncat prea mult.
Dacă nu îți trece suna la Ambulanță.

| dinaprilie a răspuns:

O sa treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se întâmplă când ești egoist și nu împarți și cu noi.

| 19flo79 a răspuns:

Bea apa cata poti. Va dilua ce ai in stomac happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru 19flo79):

Daca bea prea multa se poate intoxica de la aia si sa fie si mai rau. Maxim 3 litri de apa pe zi...

| 19flo79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar nu o bea o galeata happy

Asa e, excesul (de orice), dauneaza!