| Adr1aNNN7 a întrebat:

Ajutor!
De 1 saptamana,dupa ce mananca o doare stomacul foarte rau si are senzatia de voma,dureri abdominale puternice, 1 ora dupa ce mananca.Imi spune ca mananca, dar tot ii e foame si simte un gol in stomac dar daca mananca ii vine sa verse destul de rau.Acum cateva ore, scaun moale de culare negru-verzui.Am mers la spital,vineri este programata pentru o radiografie abdominala dar simt ca este degeaba,sa o duc la urgente?
Ce poate fii? E vorba despre prietena mea, am nevoie de ajutor.Rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cel mai indicat ar fi sa se prezinte la urgente exact c and are acele dureri, nu ezita si nu astepta minuni acasa.
O zi bunahappy

| CristinaSNC a răspuns:

Cam aceleasi simptome le-am avut si eu cu stari de voma si dureri abdominale. Du-te la medic, sau asteapta pana cand ai programare. Nu te juca cu asta ca e destul de rau, eu am tratament acum pentru 2 saptamani, dupa ce fac niste teste o sa mi-l mai prelungeasca. Si nu mai manca toate tampeniile, nu mai manca prajit, doar fiert, si nu ma bea sucuri cu acid.winking Si asculta de sfatul medicului. happy

| iulian1302 a răspuns:

Buna! Simptomatologia pe care o prezinta nu este una fericita. Aceste simptome pot indica diverse afectiuni gastrice care din pacate fara analize de specialitate nu se pot diagnostica mai ales ca persista de atata timp. Daca pacienta are dureri gastrice puternice si daca se simnte slabita poti apela serviciul de ambulanta care o sa vina si o sa consulte iar daca medicul/asistenta(depinde ce echipaj va fi trimis) de pe ambulanta vor considera ca necesita transport la spital atunci o vor transporta. Asadar suna la 112! Multa sanatate!

| JohnyMoga a răspuns:

Pai ai 2 optiuni 1 este gravida 2 duo la urgente posibil ulcer :d