| SpikLo a întrebat:

Ajutor! De 4 zile mi-a iesit o basica in varful limbi si ma ustura nu pot manca calumea! Ce sa fac am stat 3 zile fara sa ma dau cu ceva acuma ma dau cu glicerina. Ce sa fac sa nu ma mai usture. Si ce credeti, pana maine imi trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cred ca mai bine la dermato. Ai mancat/baut lapte de la piata in ultimele zile? Poate fi o afta, daca te ustura. Da cu albastru de metil sau ceva dezinfectant, dar nu vad ce altceva ar merge pe limba.
Te pup!

| SpikLo explică:

Nu beau lapte. Am mai avut basica dar asta a tinut prea mult. Maine este ziua copilului voiam sa ies sa mananc ceva dar nu pot....super