| kRedhead a întrebat:

Ahm, ajutor?! :-s Sunt racita cam de o saptamana, acum 2 zile am incetat tratamentul antibiotic pentru ca ma simteam mai bine, dar din cauza unor actiuni (m-am spalat pe cap, am iesit in fusta afara) mi s-a prelungit raceala si acum ma ustura gatul, mai ales cand inghit. Maine seara imi serbez majoratul... ce as putea face ca sa nu ma mai usture gatul intr-un timp atat de scurt? Sau macar sa ameliorez durerea? Accept si tratamente babesti

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Te-as sfatui sa te duci la o farmacie si sa iti iei ceva pentru gat, de preferat ceva mai bun, adica mai scump ca sa iti treaca mai repede.
Babesti sunt, dar nu stiu cat de repede o sa iti treaca gatul, eu stiu de miere si cu lamaie, amesteci intr-o lingura si o bei.

| MadHattress a răspuns:

Eu imi dau cu sprai tantum verde in gat (3-4 spraiuri). Amelioreaza durerea pentru 2-3 ore si dupa aia trebuie sa-ti dai inca o data happy