| anonima188888 a întrebat:

Ajutor TPU, azi am facut 2 serii a cate 50 de abdomene. Dupa ce am fost la baie si mi-am palpat abdomenul am simtit o durere,nu mare, in partea dreapta, jos, pe langa ombilic la apasare. Cand imi incordez abdomenul si apas acolo imi dau seama ca ar fi un muschi cel care ma doare la apasare dar am citit pe net ca ar putea fi apendicita sau chestii mai grave... ce poate fi? Am mai pus o data întrebarea dar nu am primit raspuns. mulțumiri anticipate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este "normal", Nu ai nimic, Doar febra musculara mai tare. Daca nu ai deloc antrenament la abdomene cand te apuci sa faci din senin poti face multe si sute de abdomene. Dupa aia vezi u ce patesti laughing Durerea o simti ulterior pe parcurs in special a 2-a zi cand esti gata laughing totul te doare la stomac nici nu te mai poti incorda

| anonima188888 explică (pentru anonim_4396):

Am mai făcut abdomene saptamana trecuta dar ma sperie ca ma doare doar cand apas acolo, e jos dreapta-centru

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Febră musculară se face si la burtă nu doar la mîini si la picioare, ce varsta ai? Sanatate.

| anonima188888 explică (pentru CristiDinBucuresti):

15 ani dar am auzit ca la febra te doare la mișcare, pe mine ma doare doar cand apas